Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

HAMANEY: Söz verin ancak sözünüzü tutmayın!!

Okunma: 5670
İRAN 6 Eylül 2016 11:26
Videoyu Aç HAMANEY: Söz verin ancak sözünüzü tutmayın!!

Ayetullah Ali Hamaney Hasan Ruhani hükümeti ve beraberlindeki kabine heyetini kabul etti ve konuşmasında Şia’nın en temel siyasetlerinin birine değindi: Takiyye!

İran’da “bütün İslam dünyasının dini lideri” olarak lanse edilen İran’ın dini lideri ve Şiilerin kutsal adamı Ayetullah Ali Hamaney Hasan Ruhani hükümeti ve beraberlindeki kabine heyetini kabul etti ve konuşmasında Şia’nın en temel siyasetlerinin birine değindi: Takiyye!


Hamaney konuşmasında “sözlerinin hiçbirine itibar edilmesi gerektiğini” açıkça dile getirdi ve “Söz verin ama asla sözünüzü tutmayın!” talimatını verdi.


Hamaney’in bu konuşması İran’ın vahdet söylemlerini de siyaseten söylediğinin açıkça göstergesidir. Tıpkı “İran’da sahabelere hakaret etmek haram” diyen fakat ülkedeki temsilcileri ve İran devletinin bunun aksini yaptığı gibi İran’ın dini lideri dış siyasette de “karşı tarafın hoşuna gidecek sözler söyleyin ama sözlerinizi tutmayın” diyor!


Hamaneyi bu konuşmasında sadece Amerika ile İran arasındaki görüşmelerden bahsetmiyor ve “Amerika ya da herhangi bir ülke” diyor. İran’ın Türkiye’ye verdiği sözlerin hiçbirine itibar edilmemesi gerektiği ve İran karşısında çok dikkatli olunması gerektiği bu videodan net anlaşılıyor.


Mezhebe dayalı İran devletinde Şii Ayetullah Ali Hamaney bütün yasaların üstündedir ve hükümetler sadece yurtdışında ülkenin imajını düzeltmek ve diplomatik sözler sarf etmek için kurulur. Bunun için Hamaney’in bu sözlerinden sonra İran’ın hiçbir sözüne itibar edilemez.

 
Kaynak : http://islammedya.com/

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |