Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Hamaney cumhurbaşkan adaylarını tehdit etti: Tokadı yersiniz!

Okunma: 3550
İRAN 15 Mayıs 2017 18:51
Videoyu Aç Hamaney cumhurbaşkan adaylarını tehdit etti: Tokadı yersiniz!

Şii dini lider adayların Sünniler meselesi ve diğer hassas konulara değinmelerine karşı çıktı ve tehdit savurdu.

 Hamaney: Ulusal güvenliğe karşı ayaklananlar ağır ve sert bir tokat yerler!

İran’ın dini lideri Ali Hamaney cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylar arasındaki tartışmaların alevlenmesinden sonra bütün adayları uyardı ve bu tartışmaların ülke güvenliğini tehlikeye attığını söyleyerek adayların dikkat etmedikleri takdirde sert bir tokat yiyeceklerini belirtti!
Cumhurbaşkan adayı ve İran’ın hâlihazırdaki cumhurbaşkanı olan Hasan Ruhani son günlerde Hamaney’e yakınlığıyla bilinen adayların sert eleştirisine maruz kalmış, bunun karşısında onları ağır ithamlarla suçlamıştı.

Cumhurbaşkan adaylarının arasındaki tartışma; kendini “Adaletin simgesi” ve “Allah ve Ehl-i Beyt’in yeryüzündeki temsilcisi” olarak gösteren Hamaney yönetimindeki “İran İslam Cumhuriyeti’nin” İnsan hakları ihlallerini, yargısız infazlarını, Ehl-i Sünnet ve diğer azınlıklara olan baskılar ve zulümlerini gün yüzüne çıkarmıştı.
Hamaney’ye yakın adaylar olarak bilinen Kâlibaf ve Reisi, Ruhani hükümetini eleştirirken ülkenin yoksulluk bataklığında olduğunu, ahlaksızlığın toplumda yaygın hale geldiğini, işsizliklerin tavan yaptığını söylemişlerdi. Bu söylemler, “halkının dünya ve ahiretiniteminat altına almak için kurulduğunu savunan ideolojik İran Şii rejiminin” bu konuda hiçbir başarı kaydetmediğini gösteriyordu.

Ruhani de bu eleştirilerin karşısında dolaylı olarak Hamaney yönetimini suçlu göstermiş, Ehl-i Sünnet’in İran’daki ideolojik yaklaşımdan dolayı haksızlığa uğradığını örtülü bir biçimde dile getirmişti.

Şiilik ve Fars dili eksenleri dışında başka düşünce sahiplerine ve etniklere faaliyet alanı tanımayan İran’ın dini lideri Hamaney ayrıca adaylara farklı düşünceler ve etniklere vaat vermemeleri konusunda uyardı ve “Farklı itikat, coğrafya, dil ve etnik gruplarına mensup olanlara vaat verip onları tahrik etmeyin, bu bizim düşmanlarımızın planıdır” dedi!

Devrim Muhafızlarına ait İmam Hüseyin Üniversitesinde konuşan Hamaney ayrıca İran’da halkı ayaklanmaları konusunda uyardı ve adayların sözleriyle ayaklanmalara yol açabileceklerini belirtti ve “Halk yasaları çiğneyip ahlaksızlıklar yaparlarsa seçim bizim için bir kayıp olacaktır” dedi.

Kaynak: http://www.isna.ir/news/96022013070

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |