Video Foto Galeri Yazarlar
21.11.2017 - Salı

Hamas: "Abbas'ın Peres İçin Taziye Mesajı Yayınlaması Şehitlerle Alay Etmektir"

Okunma: 2630
FİLİSTİN 29 Eylül 2016 20:23
Videoyu Aç Hamas: "Abbas'ın Peres İçin Taziye Mesajı Yayınlaması Şehitlerle Alay Etmektir"

İşgal rejimi eski cumhurbaşkanının işlediği katliamları hatırlatan Hamas: "Abbas'ın Peres İçin Taziye Mesajı Yayınlaması Şehitlerle Alay Etmektir"

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın işgal rejimi kurucularından ve eski cumhurbaşkanlarından Şimon Peres için taziye mesajı yayınlamasını kınadı.

Hamas Hareketi, bugün (29 Eylül Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Abbas'ın taziyesinin şehitlerin kanlarıyla ve Filistin halkının çektiği sıkıntılarla alay etmek anlamına geldiğini söyledi.

Hamas Hareketi, Kana Katliamının ve Filistin halkına yönelik birçok cinayetin faili Şimon Peres'in ölümünden Filistin halkının memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, dün akşam Şimon Peres'in ölümü dolayısıyla ailesine başsağlığı mesajı gönderdi.

Mesajında Peres'in ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirten Mahmud Abbas, Şimon Peres'in Yasir Arafat ve İzak Rabin ile birlikte barışı inşa eden cesur insanlardan olduğunu öne sürdü.

Abbas, dün sabah erken saatlerde 93 yaşında hayatını kaybeden Peres'e övgüde bulunarak Peres'in daimi barışın sağlanması için büyük çaba sarf ettiğini iddia etti.

FİEM

 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder