Video Foto Galeri Yazarlar
24.9.2017 - Pazar

Hamas'a 100 Jeep Kaçırdıkları İddia Ediliyor

Okunma: 4375
FİLİSTİN 15 Eylül 2016 10:36
Videoyu Aç Hamas'a 100 Jeep Kaçırdıkları İddia Ediliyor

İşgal rejimi 1948 bölgesinden üç Filistinliyi gözaltına aldı

Siyonist işgal rejimi Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinde üç Filistinliyi Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas)'ın askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Birlikleri'ne dört tekerlekli jeeplerden yaklaşık yüz adet kaçırdıkları iddiasıyla göz altına aldı.
 
İsrail'in resmî radyosunun güvenlik teşkilatlarına dayandırarak verdiği bir haberde Nakab bölgesinin Şakibu's-Selam beldesinde oturan söz konusu üç Filistinlinin yüz civarında jeepi Gazze bölgesine kaçıran bir şebekeye mensup olmaları şüphesiyle gözaltına alındıkları ifade edildi. Haberde kaçırılan jeeplerin Gazze'deki emniyet teşkilatına ve Hamas'ın askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Birlikleri'ne verildiklerinin tahmin edildiği vurgulandı.
 
Haberde, güvenlik güçlerinin kanaatine göre söz konusu yüz jeepin sökülüp parçalandıktan sonra parçalar halinde, ticari malların taşındığı kamyonlara yüklenerek, 1948 topraklarıyla Gazze arasındaki tek ticarî kapı olarak kullanılan Kerem Ebu Sâlim kapısından Gazze tarafına geçirildiğini tahmin ettikleri ifade edildi.
 
Ancak bu iddiaların siyonist işgal rejiminin Gazze'ye uyguladığı insanlık dışı ablukayı ve ambargoyu haklı göstermek amacıyla ortaya atıldığı tahmin ediliyor. Çünkü işgal rejimi on yıldan fazla zamandır sürdürülen ablukayı haklı göstermek için bu tür iddialardan yararlanıyor ve iddiaların çoğunun tutarsız, gerçeklere ters olduğu zamanla ortaya çıkıyor.

FİEM
 
 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |