Video Foto Galeri Yazarlar
22.8.2019 - Perşembe

Hamas'tan İslam Düşmanı Cumhurbaşkanına Rahmet ve Taziye Mesajı

Okunma: 6367
ÖZEL HABER 28 Temmuz 2019 18:12
Videoyu Aç Hamas'tan İslam Düşmanı Cumhurbaşkanına Rahmet ve Taziye Mesajı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Tunus Cumhurbaşkanı Baci Kaid es-Sibsi'nin yaşamını yitirmesi dolayısıyla taziye mesajı yayınladı.

KahveKitap
Hamas, Tunus’un 92 yaşındaki Cumhurbaşkanı Baci Kaid es-Sibsi’nin, geçtiğimiz günlerde kalp krizi nedeniyle kaldırıldığı hastanede ölmesi üzerine resmi sosyal medya hesabı üzerinden taziye mesajı yayınladı.
 
İslami Direniş Hareketi (Hamas), İslam’a karşı olduğunu sözleriyle birçok kez ifade eden Tunus Cumhurbaşkanı Sibsi için yayınlamış olduğu taziye mesajında,  Baci Kaid es-Sibsi’nin şahsına Allah’tan rahmet dilerken Filistin halkının yanında olan Tunus halkına, hükümetine ve partilerine de başsağlığında bulunduğunu belirtti.

Es-Sibsi  Arap Baharı'nın doğduğu ülkede halkoyuyla seçilen ilk cumhurbaşkanı unvanını taşıyordu. Öte yandan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Tunus Cumhurbaşkanı Sibsi için işgal altındaki Filistin topraklarında 3 günlük yas ilan edildiğini ve bayrakların yarıya indirileceğini duyurdu.

 Ayrıca İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT),  Arap liderler ve İslami kuruluşlarda Sibsi'ye taziye mesajları yayınladı.

Baci Kaid es-Sibsi’nin islam karşıtı o sözleri;

“Din, Kur'an ve onun ayetleri bizi bağlamaz. Biz olaylara yasalar çerçevesinde yaklaşırız, bizim için bağlayıcı olan Anayasadır ve biz medeni bir devletiz. Tunus devletinin dini referanslara dayandığını söylemek büyük bir hata ve yanlıştır.” diyerek hezeyan dolu açıklamalarda bulunmuştu.

Yaptığı açıklamalar ile Müslümanların nefretini üzerine çeken Tunus Cumhurbaşkanı El-Beci Kaid es-Sibsi Kur'anın Miras konusundaki çözümünü bir tarafa atıp kendilerine ait çözüm bulduklarını, ve bu çözüme göre kanun çıkardıklarını ifade ederek sözlerine şu nefret uyandırıcı kelimeler ile devam etmişti.
"Bizim Ne Din ile Ne Kur'an ile nede Kur'an'ın ayetleri ile bir alakamız yoktur! Bizi anayasa yönetiyor ve kanunda en yüksek yetki odur."

 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder