Video Foto Galeri Yazarlar
15.10.2019 - Salı

Hamas ve Halk Cephesi: Büyük Dönüş Yürüyüşü Gösterileri Durmayacak

Okunma: 593
FİLİSTİN 27 Ekim 2018 22:59
Videoyu Aç Hamas ve Halk Cephesi: Büyük Dönüş Yürüyüşü Gösterileri Durmayacak

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Gazze üzerindeki kuşatmayı kaldırmak ve 1948’de yurdundan olan mültecilerin geri dönmelerini sağlamak için yapılan Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin devam edeceğini belirtti.

KahveKitap
Hamas sözcüsü Fevzi Burhum yaptığı açıklamada, Filistin halkının Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşü gösterilerini sürdürmekte kararlı olduğunu belirterek, işgalcinin terör estirmesine ve katliam yapmasına rağmen bu faaliyetlerin devam edeceğini söyledi.

Basın açıklaması yapan Burhum, “Dönüş Yürüyüşü gösterilerinden geri adım atılmayacak. Davamızın adil oluşunu ve onurlu bir şekilde yaşama ilkesini kuşanarak sürdüreceğiz. Başta Gazze üzerindeki ablukayı kırmak üzere hedeflerimizi gerçekleştirinceye kadar birliğimizi ve kaynaşmamızı koruyacağız” dedi.

İşgalcinin cinayetlerine ve tehditlerine rağmen yürüyüşlerine devam eden halkı selamlayan Burhum, şehitlere rahmet ve yaralı olanlara da şifa dileklerinde bulundu.


Diğer taraftan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi de basın açıklaması yaptı.

FHKC yayınladığı açıklamada, Cuma günü şehit olan ve Filistin toprağını temiz kanlarıyla sulayan şehitleri saygıyla selamladıklarını, yaralılara da acil şifalar dilediklerini belirterek, şehit veya yaralılardan akan her bir kan damlasının düşmanla yandaşlarını ve onunla ilişkileri normalleştirenleri yakan bir ateşe dönüşeceğini ifade etti.

FHKC açıklamasında tehdit ve katliamlara rağmen dün Gazze sınırında toplanan kalabalık Filistin halkının başta ablukanın kalkması olmak üzere hedeflerini gerçekleştirinceye kadar yürüyüşünü sürdüreceği mesajını verdiğini hatırlattı.

Gazze’nin doğusunda dün yapılan gösterilere sert bir şekilde müdahale eden işgal güçleri 4 kişiyi şehit etti, 250’den fazla kişiyi de yaraladı.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder