Video Foto Galeri Yazarlar
22.8.2019 - Perşembe

Hamas ve İşgal Rejimi Arasında Kargo Savaşı: Gazze’ye Gönderilen 1600 Pakete El Konulduğu Belirtildi

Okunma: 4197
FİLİSTİN 28 Temmuz 2019 23:10
Videoyu Aç Hamas ve İşgal Rejimi Arasında Kargo Savaşı: Gazze’ye Gönderilen 1600 Pakete El Konulduğu Belirtildi

İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahranot’un internet sitesinde yayınlanan bir haberde, işgal ordusunun Hamas’ın Gazze Şeridi’ne silah ve mühimmat sokmak için bulduğu yeni yöntemle uğraşmak zorunda kaldığı belirtildi.

KahveKitap
Haberde, Hamas’ın ihtiyacı olan malzemeleri internet üzerinden satın almaya ve kargo aracılığıyla dışarıdan temin etmeye başladığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin son günlerde Gazze’ye gönderilen 1600 kargo paketine el koyduğu belirtilen haberde, söz konusu paketlerin içinde çift kullanıma müsait maddelerin olduğu öne sürüldü.

Haberde, “çift kullanıma müsait maddeler” ile ilk bakışta normal görülen fakat askeri amaçlar için kullanılabilen maddelerin kastedildiği bildirildi.

Haberde ayrıca, kargo paketleriyle Gazze Şeridi’ne sokulan maddelerin Hamas’ın askeri kanadındaki değişime işaret ettiği belirtildi.

Hamas’ın kargo aracılığıyla Gazze Şeridi’ne sokmaya çalıştığının silah ve mühimmat olmadığını fakat bir kurşundan çok daha fazla zarar verebileceğini öne süren Yediot Ahranot, kargo paketlerinin içinden sınırın İsrail tarafındaki stratejik tesislerin görüntülerinin alınmasında ve hatta el bombası atımında kullanılabilecek droneların çıktığını yazdı.

Haberde ayrıca kargo paketlerinde çok küçük kameraların, şifreli telefonların ve dalgıçların kullandıkları malzemelerin ele geçirildiği iddia edildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder