Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Hamza Bin Ladin’in Yeni Görüntüleri Yayınlandı -Video-

Okunma: 4476
İSLAM DÜNYASI 20 Ocak 2018 17:07
Videoyu Aç Hamza Bin Ladin’in Yeni Görüntüleri Yayınlandı -Video-

El Kaide kurucu lideri Usame Bin Ladin’in Abbottabad’daki evine Mayıs 2011’de düzenlenen operasyonla ele geçirilen Bin Ladin’e ait özel belgeler yayınlandı.

NisaButikAdana

Bir kısmı daha önce yayınlanan ‘Bin Ladin Belgelerinin’ yazı, resim ve bilgisayar verilerinden oluşan yüz binlerce parçalık yeni bölümü paylaşıldı.

Bazı belgelerin hassaslığı nedeniyle halen paylaşılmadığı belirtilirken Asya’nın Sesi Haber Merkezi, önceki bölümlerde olduğu gibi bu bölümde de yer alan önemli belgeleri okurları için yayınlıyor.

Bin Ladin Belgelerinde öne çıkanların arasında Hamza Usame Bin Ladin’in gençlik fotoğrafları da var. Usame Bin Ladin’e ait videolarda çocukluk dönemiyle hatırlanan Hamza Bin Usame Bin Ladin, 2015 yılından bu yana örgüt adına açıklamalarda bulunuyor.

Hamza Bin Usame Bin Ladin’in evlilik merasimine ait görsellerde El Kaide’nin yeni nesil lideri olarak görülen Hamza’nın yüzü net olarak görülebiliyor.

Video CIA tarafından Abbottabad dosyalarına ilişkin en yeni belgeler arasında yer aldı.

Düğün misafirleri

Mısır Cumhurbaşkanı Enver Sedat’ı öldüren Halid el-Islamboli’nin kardeşi Muhammed Shavki al-Islamboli ve Kuveytli Süleyman Ebu Al-Ghaith, El-Kaide’nin eski sözcüsü ile Saif el-Adl’ın bulunuyor.

Al-Ghaith, Usame bin Ladin ve Eymen el-Zevahiri’nin Kandahar’daki anılarını anlatan kişi.

Hamza, İran’ı terk ettikten sonra Veziristan’daki bir drone saldırısında öldürülen Saad bin Ladin’in de aralarında bulunduğu kardeşlerinin yanında bulunuyor.

 

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana