Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

HAN ŞEYHUN’DA İŞLENEN KİMYASAL KATLİAMLA İLGİLİ TAHRİRUŞ ŞAM'DAN AÇIKLAMA | Tam Metin

Okunma: 5006
SURİYE 5 Nisan 2017 18:22
Videoyu Aç HAN ŞEYHUN’DA İŞLENEN KİMYASAL KATLİAMLA İLGİLİ TAHRİRUŞ ŞAM'DAN AÇIKLAMA | Tam Metin

Tahrir'uş Şam Hareketinin yaptığı açıklamanın Tam Metin tercümesi.

Tahrir'uş Şam'ın İdlib'e bağlı Han Şeyhun'da yapılan katliamla ilgili açıklamasınin tam metin tercümesi;

Hamd âlemlerin rabbi olan Allah’adır. Resullerin en faziletlisine, ailesine ve tüm sahabelerine salat ve selam olsun.

Altı yıldan fazla bir süredir sabah-akşam halkımız üzerinde zulüm ve katliam araçları çalışmaktadır. Bu konuda onların günahları, diktatör Beşar ve yönetim nizamına karşı ayaklanmaları, şeref ve onurlu bir yaşamı istediklerini seslendirmeleridir.

Şam devriminin devam etmesiyle, Esed rejiminin cürümleri de her geçen gün devam etmiştir. İran ve Rusya bu rejimi desteklemiş; Birleşmiş milletlerin kararları, daha fazla kan akıtmalarına, kadınlardan, çocuklardan ve yaşlılardan olan masum insanları daha fazla katletmelerine yeşil ışık yakmıştır.

Mücrim rejimin ve müttefiklerinin kaybettikleri her savaşta ve yitirdikleri her bölgede yaptıkları üzere, 4 Nisan 2017 Salı günü İdlip kırsalı Han Şeyun halkımıza karşı kimyasal katliam gerçekleştirmiştir.

Katliam aleti değişmiş suç ise değişmemiştir. Farklı türlerden uçaklar, roketler ve toplarla yapılan bombardımanların acısından, zehirli kimyasal silahların kullanımına geçilmesiyle; parçalanmış ve dağılmış bedenlerin görüntülerinden, zehirli sarin gazı kullanılmasıyla hayattan ayrılan sağlam beden görüntülerine geçilmiştir. Şehid ve yaralıların sayısı ise diğer günlerinkinden farklı değildir.

Bu çirkin zulmün karşısında bizler İslam ümmetinin halklarını, Şam ehlini ve davalarını savunmak için harekete geçmeye çağırıyoruz.

Yine tüm Şam mücahidlerini -herkesin gücü yettiğince- yeni cepheler açmaya çağırıyoruz. Savaş meydanları, -silahların ve mermilerin dili olan- düşmanımızın en iyi anladığı dil gereğince, en iyi kınama ve reddetme yoludur.

Bizler halkımıza, özgürlük savaşında ve onları savunmada devam edeceğimizin sözünü veriyoruz. Mücrim rejime ve müttefiklerine de, düşman hatlarında ve korunaklı bölgelerinde ard arda gelen yoğun operasyonlarla, -özellikle Han Şeyhun’daki halkımızın genel olarak da Şam ehlinin kalplerine şifa olacak- intikamlarımızın sözünü veriyoruz. Gelecek olanlar daha şiddetli ve daha acı olacaktır.

Hamd âlemlerin rabbi olan Allah’adır.

Mütercim: Muhammed Atta

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |