Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

Han Yunus’da Yaşanan Çatışmada Biri Subay 3 İşgal Askeri Yaralandı

Okunma: 3647
FİLİSTİN 1 Ağustos 2019 10:39
Videoyu Aç Han Yunus’da Yaşanan Çatışmada Biri Subay 3 İşgal Askeri Yaralandı

İşgal ordusu, Gazze Şeridi’nin güneyinde sınır hattı yakınlarında bu sabah (1 Ağustos Perşembe) erken saatlerde Filistinli bir direnişçinin açtığı ateş sonucu bir subayın ve iki askerin yaralandığını itiraf etti.

KahveKitap
İşgal subayını ve askerlerini yaralayan direnişçinin daha sonra işgal güçlerince ateş açılarak şehit edildiği bildirildi.

İşgal ordusu sözcüsü Avichay Adraee, silahlı bir kişinin sınır hattını geçerek işgal güçlerine ateş açtığını, bir subayın orta derecede ve iki askerin de hafif şekilde yaralandığını, yaralıların hastaneye kaldırıldıklarını söyledi.

İşgal güçlerinin silahlı Filistinliyi ateş açarak öldürdüğünü belirten Adraee, işgal ordusu tankının Hamas’a ait bir alana atış yaptığını, bazı yolların kapatıldığını ve Yahudi yerleşkeleri korumak için ek kuvvet çağrıldığını açıkladı.
 

İşgal ordusu daha sonra yayınladığı ikinci bildiride, eylemi gerçekleştiren kişinin Hamas üyesi olduğunu, askeri kıyafet giydiğini, Kalaşnikof silah ile el bombaları taşıdığını öne sürdü.

Bildiride, ilk belirlemelere göre Hamas üyesinin eylemi tek başına ve bağımsız gerçekleştirdiğinin anlaşıldığı ifade edildi.

Filistinli kaynaklardan şehit haberiyle ilgili henüz resmi açıklama yapılmadığı belirtilirken, Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri işgal güçlerinin Han Yunus’un doğusundaki Huzaa’nın doğusunda bir noktaya saldırı düzenlediğini söyledi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder