Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

Haşdi Şabi: Türk Ordusu'yla da savaşarız

Okunma: 5135
IRAK 6 Ekim 2016 09:10
Videoyu Aç Haşdi Şabi: Türk Ordusu'yla da savaşarız

Irak'ta Şii milis gücü Haşdi Şabi'nin Güvenlik Sözcüsü Yusuf El Kilabi, Irak'ta Türk Ordusu'yla savaşacaklarını açıkladı...

Irak ve Türkiye hükümetileri arasındaki Musul tartışması devam ederken, milis gücü Haşdi Şabiler de Türkiye'yle savaşacaklarını açıkladılar.

Rudaw'ın haberine göre; milis gücü Haşdi Şabi'nin Güvenlik Sözcüsü Yusuf El Kilabi, "Irak'ın kuzeyinde bulunan güçler işgalcidir ve Irak hükümeti tarafından davet edilmemiştir. Bu şekilde kalmaları durumunda onlara işgalci güç muamelesi yapar, DEAŞ ile savaştığımız gibi onlara karşı da savaşırız. Aynı şekilde Türk ordu güçlerine karşı da geliriz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Irak Parlamentosu üyesi Ahmed El Cuburi, Irak'ın en kısa zamanda tutumunu netleştirip Türk güçlerinin Irak'tan çıkarılması için Birleşmiş Milletler (BM), BM Güvenlik Konseyi ve Arap dünyasından talepte bulunmasını istedi.

MECLİS'İN KÜRT ÜYESİ: NEDEN SADECE TÜRKİYE'DEN SÖZ EDİLİYOR?

Rudaw'a konuşan Irak Parlamentosu Kürt üyesi Arafat Kerem ise Iraklı tarafları eleştirerek,"Madem ki doğru yapıyorlar, o zaman ayrım gözetmeden Irak'ın içişlerine karışan bütün ülkeleri çıkarsınlar" dedi. Arafat Kerem sözlerini şöyle sürdürdü: "Neden diğer taraflardan, örneğin Bağdat'a kadar gelen İran'dan söz edilmiyor? Neden sadece Türkiye'den bahsediliyor? Çünkü belli bir amaçları var. Madem öyle, konu parlamentoda anayasal çerçevede ele alınsın. Bir taraftan bahsedip diğerini görmezden gelmesinler."


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |