Video Foto Galeri Yazarlar
21.9.2017 - Perşembe

Heyet Tahrir Şam Lideri Ebu Cabir: Halkın sebatıyla devrim sürecek

Okunma: 3480
SURİYE 11 Temmuz 2017 10:08
Videoyu Aç Heyet Tahrir Şam Lideri Ebu Cabir: Halkın sebatıyla devrim sürecek

Tahriru’ş Şam lideri: Düşmanınıza acımayın, keskin kılıçlar olun ...

MepaNewa;'te geçen haberde; Ebu Cabir adıyla da bilinen Tahriru’ş Şam Heyeti lideri Haşim Eş Şeyh, Suriye’de Esed rejimine karşı savaşın yedinci yıldönümü ile ilgili bugün yayınlanan açıklamasında “Suriye halkının devriminin devam ettiğini” ifade etti.

“Halkın ödediği bedeller boşa gitmedi”
Ebu Cabir, açıklamasına “Suriye devrimi boyunca canını veren şehitlere, yetim kalan çocuklara ve dul kalan kadınlara” dua ederek başladı. “Ödedikleri bedellerin asla boşa gitmediğini” söyledi. Açıklamasının devamında Tahriru’ş Şam lideri, “hapishanelerde Beşar Esed zulmü altında inleyen kardeşlerim sizlere selam olsun, rejime karşı gece gündüz nöbet tutan mücahitler sizlere selam olsun” sözlerini kullandı.

“Halkın sebatıyla devrim sürecek”
“Malıyla ve canı ile Şam halkının direnişinin yanında olan, İslam dünyasının pek çok yerinden gönüllülere,  hayırseverlere ve İslami hareketlere” de teşekkür eden Ebu Cabir,  “bu halkın sebatıyla devrimin devam edeceğini gösterdiğini” belirtti. “Rejimin, Rusya’nın ve İran’ın bütün katliamlarına rağmen Suriye halkının direnişini sebatını ispatladığını” söyleyen Ebu Cabir “uluslararası güçlerin devrim aleyhine türlü türlü planlar yaptığını ancak yapılanların hepsini Suriye halkının büyük bedeller ödeyerek boşa çıkardığını” ifade etti.

“Halep’in düşüşü halkın birleşmeye olan talebini artırdı”
Haşim Eş Şeyh açıklamasında “Halep’in düşüşüyle halkın büyük bir şok yaşadığını ve meydanlara yeniden dökülerek gruplara, grup isimlerini ve liderlerini bir kenara bırakarak birleşme çağrısı yaptığını” belirtti. Tahriru’ş Şam’ın “Suriye halkının bu taleplerinin bir sonucu olarak, pek çok grubun bir araya gelmesiyle oluştuğunu” dile getirdi.

“Düşmanınıza acımayın, onlara karşı keskin kılıçlar olun”
Bu yeni oluşumun “Suriye’de tek bir lider etrafında tam bir birlik sağlamak için çalışmalar yürüteceğini ve devrimin kurtuluşunun ve başarısının buna bağlı olduğunu” söyleyen Ebu Cabir, “Humus ve Şam’da Tahriru’ş Şam tarafından gerçekleştirilen saldırıların rejim için uzak olmadığını” belirterek “Tahriru’ş Şam Heyeti’ndeki tüm kardeşlerime sesleniyorum. Düşmanınıza acımayın. Onlara karşı sert savaşçılar ve keskin kılıçlar olun” ifadesini kullandı.
Not: Haber Tarihi 19 Mart 2017'den güncellenmiştir
 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |