Video Foto Galeri Yazarlar
26.3.2019 - Salı

Heyet Tahrir'uş Şam, Humus kırsalında Rejim ordusunu geri püskürttü

Okunma: 2770
ÖZEL HABER 16 Nisan 2018 19:25
Videoyu Aç Heyet Tahrir'uş Şam, Humus kırsalında Rejim ordusunu geri püskürttü

Heyet Tahrir'uş Şam, Humus kırsalında Rejim ordusuna bağlı milisleri geri püskürttü.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'de İdlib ve bölgesini kontrolü altında tutan Muhalif gruplardan Heyet Tahrir'uş Şam Kuzey Humus'da Rejim saldırısını geri püskürttü.

Kuzey Humus kırsalına bağlı savaşçılar, mücrim rejimin Kuzey Humus el-Hamrat ve Cumekliye ve yine Güney Hama Kubbetu'l-Kurdi mihverlerine ilerleme girişimini geri püskürtmeleri sırasında, 3 tank ve bir Anti Tank silahı imha edildi, bir BMP zırhlı aracı etkisiz hale getirildi ve birçok rejim askeri öldürüldü.

Aynı zamanda diğer yandan Kuzey Humus Amiriye cephesine ilerleme girişimi de Heyet Tahrir'uş Şam tarafından geri püskürtüldü.

Kuzey Humus El-Hamrat cephesine ilerleme girişiminde bulunan Nusayri ordusunun tanklarla hedef alınışıHey'et Tahriru'ş-Şam'a bağlı Topçu Birliği, Kuzey Humus el-Hamrat cephesine ilerleme girişimleri sırasında Nusayri ordusu birliklerini havan toplarıyla hedef alıyor.Heyet Tahriru'ş-Şam, Nusayri ordusunun ilerlediği Kuzey Humus, Selim köyü cephesini geri aldı ve çatışmalar esnasında bir tank RPG roketi ile etkisiz hale getirildi.
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder