Video Foto Galeri Yazarlar
23.2.2020 - Pazar

Heyet Tahrir'uş Şam, Rejim Generali Ali Süleymaniyi Halep'te Öldürdü

SURİYE 5 Aralık 2017 12:08
Videoyu Aç Heyet Tahrir'uş Şam, Rejim Generali Ali Süleymaniyi Halep'te Öldürdü

Suriye'de Esed Rejimi generallerini kaybetmeye devam ediyor.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'nin Halep Raşidin bölgesinde Heyet Tahrir'uş Şam operasyonları esnasında bir Rejim generali daha öldürüldü.Suriye'de savaşın başlamasıyla Esed rejimi yüzlerce general ve albay'ını kaybetmiş her kaybettiği üst düzey komutandan sonra bölgeye düşük rütbeli komutanlardan rtübe yükseltme yöntemiyle yeni komutanlar atamıştı.

Öte yandan Halep kırsalına bağlı Er-Raşidin El-Hamise bölgesinde bulunan El-Hankarat cephe hattına yönelik, Nusayri ordusu tarafından başarısız bir saldırı girişimi gerçekleşti. Saldırı, bölgenin ağır silahlar ile hedef alınması şeklinde başlatıldı. Feylakuş Şam savunma hattı kurarak bölgede saldırıyı başarı ile püskürttü ve 3 Rejim milisini öldürdü.

Feylakuş Şam'ın kurduğu savunma hattına Tahrir'uş Şam 130 mm. ağır silahlar ile destek verdi.Yerel kaynaklara göre Kuzey Hama kırsalına bağlı Belil köyüne yönelik Rejim ordusu saldırı girişiminde bulundu, Heyet Tahrir'uş Şam tarafından korunan bölgede şiddetli çatışmalar oluştu. Rejim hatlarını kıran HTŞ savaşçıları 15'in üzerinde milisi öldürerek saldırıları geri püskürttü.
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM