Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Heyet Tahrir'uş Şam Tüm Gruplara Çağrı Yaptı

Okunma: 6827
ÖZEL HABER 7 Şubat 2018 10:32
Videoyu Aç Heyet Tahrir'uş Şam Tüm Gruplara Çağrı Yaptı

Hey'et Tahiru'ş-Şam, tüm grupları tüm cephelerde askeri operasyonlara katılmaya çağırıyor.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Hey'et Tahriru'ş-Şam askeri komutanlarından Ebu Muslim eş-Şami İba'ya yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Mücrim rejimin bölgeye saldırılarını engellemek için sahada bulunan tüm gruplara, askeri operasyonlara katılma yönünde davetler yönelttik."

Eş-Şami gruplardan, saldırganları geri püskürtme ve özgür bölgelere karşı son zamanlarda düzenlenen saldırıları engelleme talebinde bulundu.

Hey'et askeri komutanı devamla: "Muhacir ve Ensar'dan, Hey'et Tahiru'ş-Şam'daki kardeşleriyle birlikte olmak ve samimi bir şekilde çalışmak isteyen her gruba elimizi uzatıyoruz."

Hatırlanacağı üzere, şu anda Hey'et Tahriru'ş-Şam mücrim rejimin ilerlediği bölgeleri geri almak için geniş çaplı bir operasyon yürütmekte. Bu bağlamda 5 nokta geri alındı ve düşman ordusu saflarında onlarca kayıp verdirildi.

Esed Rejimi, Rusya'nın hava desteğiyle bölgede ilerleme girişimlerine devam ederken Heyet Tahrir'uş Şam'ın başlattığı operasyonlar ve çağrılarıda sonuçlar vermeye başladı. Bölgede tahmini olarak Rejim unsurları İDLİB'in merkezine doğru günde 2km. ilerleme kaydedirken, işgalci milisler durdurulabildi ve son aldığı köyler Muhalifler tarafından tekrar geri alındı. Operasyonlara başta Heyet Tahrir'uş Şam, Türkistan İslam Cemaati, Ahrar'uş Şam yer alırken birçok ÖSO bileşenleride ağır silahlarla saldırılara katıldı.

 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana