Video Foto Galeri Yazarlar
24.7.2019 - Çarşamba

Hindistan'da patlama: 16 güvenlik görevlisi öldü

Okunma: 539
DÜNYA 1 Mayıs 2019 17:01
Videoyu Aç Hindistan'da patlama: 16 güvenlik görevlisi öldü

Hindistan polisi, Maocu isyancıları suçladığı ülkenin batısında güvenlik görevlilerini taşıyan araca yönelik düzenlenen bombalı saldırıda 16 kişinin öldüğünü açıkladı.

KahveKitap
Hindistan’ın Maharaştra eyaletindeki Gadchiroli bölgesinde Maocu isyancılar, güvenlik görevlilerini taşıyan bir araca uzaktan kumanda ile patlattıkları bir bomba ile saldırı düzenledi. Saldırıda araçtaki 16 güvenlik görevlisi ve onları taşıyan şoför öldü.

Maharaştra polis merkezinde görevli bir yetkili AFP'ye yaptığı açıklamada, "Maocu teröristler ülkedeki güvenlik güçlerini hedef aldı. Özel bir sistem kullanarak aracı havaya uçurdular. Olayda şimdiye kadar 16 kişi öldü" dedi.

Yetkili ayrıca, "Bölgede yürütülen operasyonlarda yer almak için patlamanın yaşandığı eyalete çok sayıda asker gönderildi" ifadelerini kullandı. 

Yaklaşık iki hafta önce Hindistan'daki genel seçimlerde Maocu isyancılar tarafından çeşitli saldırılar gerçeklemiş ancak ölen olmamıştı. Hindistan güvenlik güçlerinin geçtiğimiz sene nisan ayında düzenledikleri en büyük Maocu isyancı operasyonu kapsamında ise 40 isyancı öldürülmüştü. 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder