Video Foto Galeri Yazarlar
23.10.2017 - Pazartesi

Hizbullah'tan gövde gösterisi açıklaması!; Hizbullah: çok açık ve net bir mesajdır.

Okunma: 4948
SURİYE 16 Kasım 2016 18:50
Videoyu Aç Hizbullah'tan gövde gösterisi açıklaması!; Hizbullah: çok açık ve net bir mesajdır.

Lübnan'daki Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Naim Kasım, Suriye'nin Lübnan sınırındaki Kusayr ilçesinde Hizbullah'ın yaptığı askeri geçit töreninin açık ve net bir mesaj olduğunu belirtti.

Başkent Beyrut'taki İslam Düşüncesinin Gelişimi İçin Medeniyet Merkezi'nin konuğu olan Kasım, Hizbullah'ın artık "eğitimli ve daha iyi silahlandırılmış bir ordusu" bulunduğunu ve gerilla savaşı taktiğine bağlı olmadığını ifade etti.

Kasım, "Kusayr'daki askeri geçit töreni herkes için çok açık ve net bir mesajdır. Bu konuda açıklamaya veya yoruma gereksinim yok. Zira tüm yorumlar gerçek anlamını kaybettirir. Her kesim bunu olduğu gibi okumalı." dedi. Suriye yönetimi ile Hizbullah arasındaki yüksek koordinasyona atıfta bulunan Kasım, Hizbullah'ın Suriye'ye girmesinin şu anda Lübnan için bir tartışma konusu olmadığına dikkati çekerek şöyle dedi: "Hizbullah, askeri imkanlarını Lübnan'daki bir iç çatışmada kullanmak istemiyor. Diğer taraflar gibi Hizbullah da siyaset ve seçim sürecine katılıyor. Bunun sonucunda kazanırız veya kaybederiz." ifadelerini kullandı.

'STRATEJİK MÜTTEFİK'

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn'ın "stratejik müttefik" olduğunu kaydeden Kasım, onun ve ekibinin bir programı bulunduğunu, kendisine güvendiklerini ve birçok konuda hemfikir olduklarını belirtti.

 

Kaynak : Yeni Akit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |