Video Foto Galeri Yazarlar
19.1.2019 - Cumartesi

HTŞ'den Suikast tim'lerine baskınlar devam ediyor

Okunma: 3128
ÖZEL HABER 30 Nisan 2018 10:55
Videoyu Aç HTŞ'den Suikast tim'lerine baskınlar devam ediyor

Heyet Tahrir'uş Şam'a bağlı emniyet birimleri İdlib'te gerçekleşen suikast olaylarına karşılık operasyonlara devam ediyor. Bir suikast hücresinin daha bağlantıları çözülürken, 1 kişi daha tutuklandı.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Son suikastlar ve devam eden patlamalar arasında, yoğun gözetleme ve takip sonucunda, Hey’et Tahriru’ş-Şam’a bağlı emniyet birimi IŞİD'e bağlı suikast hücreleri üyelerinden birisini tutukladı.

Operasyonun detaylarını öğrenmek için İba Ajansı’ı Hey’et emniyet yetkililerinden Ebu Usame eş-Şami ile görüştü. Eş-Şami şunları söyledi: “Devriyelerin ve takiplerin artırılması neticesinde umumi yollardan birisinde şüpheli şahısla karşılaşıldı. Yalnız başına araç kullanan şahıs teftiş için durdurulduğunda, aracında patlayıcı yelek, el bombaları, fünyeler ve ferdi silahlar bulundu.”

Eş-Şami devamla: “Şüpheli şahısla yürütülen tahkikat sonucunda, şahıs, özgür Kuzey Suriye bölgelerinde bir hücre ile birlikte suikast görevinde bulunduğunu, Arabsaid bölgesinde halktan iki kişiye suikast düzenlediklerini ve araçlarını çaldıklarını itiraf etti. Hücrenin diğer fertlerinin tutuklanması için çalışmalar sürdürülmekte.

Heyet Tahrir'uş Şam'a bağlı emniyet birimlerinin yakaladığı suikast hücresinde yer alan bir kişi
 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana