Video Foto Galeri Yazarlar
26.3.2019 - Salı

HTŞ Esed ajanlarını bir bir tutukladı

Okunma: 3031
SURİYE 18 Şubat 2018 19:23
Videoyu Aç HTŞ Esed ajanlarını bir bir tutukladı

Esed rejime bağlı Hava Kuvvetleri İstihbaratı unsurları, Hey’et Tahriruş Şam tarafından tutuklandı.

İBA haber ajansının haberine göre İdlib kırsalına bağlı Salkin şehrinde bulunan Hey’et Tahriru’ş Şam’a bağlı emniyet bürosu, rejim adına çalışan Hava Kuvvetleri İstihbaratı’nın bir birimine bağlı oalrak çalışan ajanlar keşfedildi.

Konu hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için, İBA Haber Ajansı, Salkin şehrinde Hey’et Tahriru’ş Şam’a bağlı olan emni sorumlu Faruk Şami ile görüşme gerçekleştirdi.

Faruk Şami sözleri şu kelimeler ile başladı: “Emniyet birimindeki çalışmalarımız, mücrim rejimin istihbarat kollarını ve casuslarını açığa çıkarmaya ve takip etmeye odaklandı. Çünkü bu casuslar, masum insanların hayatları ve yaşamları için ciddi bir tehlike oluşturuyorlar. Mücrim rejim devrimin başlandıcından bu yana devrim ateşini sondürmeye çabalıyor ve bunun için bütün özgür bölgelere gözeticilerini yerleştirmiş durumda. Allah’ın fazlı ve sonra Müslümanların ve emniyet biriminin fazlı ile, bu tür casuslardan bir çoğuna ulaşmayı başardık.”

İBA’nın açıklaması şöyle devam ediyor: Ayrıca emni sorumlusu açıklamasında, aralarında 30 yaşlarında bir kadınında bulunduğu, Hava İstihbarat Birimi’ne ait bir grup ajanı tutuklamayı başardıklarını, ifade etti.

Ajanların çalışmaları öncelikle muhalifleri izlemek ve merkezlerini ve yerlerini araştırmak ve daha sonra istihbarat şubesinin istihbarat toplama bölümüne rapor vermeye yöneliktir. Bu ajanlardan bazılarının görevi ise, aranan kişilerin merkezlerinin ve evlerinin fotoğraflarını çekmek ve sözü geçen şubeye koordinatlarını bildirmektir.

Faruk Şami’nin belirttiğine göre, şüpheliler sorgulama esnasında suçlarını itiraf ettiler. Ayrıca casusların, Müslümanların güvenliğini ve hayatlarını tehlikeye sokacak malumatları düşmana bildirdiklerine dair deliller mevcut. Amaçları ise masum insanlara zarar vermekti.

Tutuklular arasında mücrim rejim bölgelerini ve Hava Kuvvetleri İstihbarat Dairesi’ni, bütün malumatları ayrıntıları ile iletmek ve maaşlarını alabilmek için, ziyaret edenler vardı. Emni sorumlunun belirttiğine göre, bu maaş, devrime ve şehitlerin kanına ihanet ettikleri için kendilerine ödeniyordu. Bu bağlamda emni sorumlu, suçluların haklarında hüküm verilmesi üzere, mevcut deliller ile mahkemeye sevk edileceklerini bildirdi. Casusların ve ajanların kullanılması, muhalifleri yenmek için ve güvende olanları korkutmak için uyguladıkları siyasetin bir parçası olmaktadır. Casus tarafından iletilen bir bilgi veya ajan tarafından gönderilen bir risale sebebi ile kadınlar dul ve çocuklar yetim kaldı. Rejim hapishanelerinde onlarca sene yatan hatta bazılarının suçsuz yere idam edildiği adamlar, casuslar tarafından iletilen bir bilgi yüzünden buna maruz kalmaktalar. Lakin emniyet bürosu, bu casusların izlerini sürmeye devam etmekte.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder