Video Foto Galeri Yazarlar
20.3.2019 - Çarşamba

HTŞ GENEL KOMUTANI CEVLANİ: “SİLAHLARIMIZ PAZARLIĞI KABUL ETMEZ”

Okunma: 5903
ÖZEL HABER 22 Ağustos 2018 12:27
Videoyu Aç HTŞ GENEL KOMUTANI CEVLANİ:  “SİLAHLARIMIZ PAZARLIĞI KABUL ETMEZ”

Suriye'deki en aktif muhalif gruplardan olan Tahriru'ş Şam genel komutanı Ebu Muhammed el-Cevlani Mubarek Kurban bayramının ilk günü yayınladığı görüntülü video kaydında, bayram tebriğinde bulunarak önemli mesajlar verdi..

 ISLAHHABER / HABER MERKEZİ 

Gruba bağlı İba Haber Ajansı'ndan yapılan açıklamanın Türçe çevirisi..

Mubarek Kurban bayramının ilk günü Hey’et Tahriru’ş-Şam genel komutanı Ebu Muhammed el-Cevlani yayınladığı görüntülü video kaydında, bayram tebriğinde bulunduktan sonra, şu anki durumda Hey’et Tahriru’ş-Şam’ın tutumlarıyla ilgili önemli mesajlar verdi ve rejimin ilerleme girişimleri düşünmesi karşısında Kuzey gruplarının savunma hatları hazırladıklarını tekit eti.

Mücahidlerin silahlarına yaklaşılmasının kırmızı çizgi olduğunu tekit ettikten sonra şunları söyledi: “Bugün Şam cihadının geçirmiş olduğu süreç, mücahid gruplar olarak, önce Allah Azze ve Celle sonra sabırlı halkımız karşısında, müslümanların bize yüklemiş oldukları devrim ve cihad silahının asla pazarlığı kabul edilmeyecek ve hiçbir gün görüşme masasına konulmayacak olan kırmızı çizgimiz olduğu sözünü vermemizdir.”

Hey’et genel komutanı Türkiye gözlem noktalarıyla ilgili olarak Tahriru’ş-Şam’ın bakış açısını açıkladı. Açıklamada, bu noktalara itimat edilmediğini, devletlerarası siyasi tutumların her an değişebileceğini, önce tek olan Allah’a sonra mücahidlerin kendi elleriyle hazırladıkları güç ve kuvvete itimat edilmesi gerektiğini tekit eti.

Tahriru’ş-Şam askerlerine yönelttiği mesajında ise şunları söyledi: “Allah’ın fazlı ile sizler Şam’daki Ehli Sünnet’in gücüsünüz. Ehi Sünnet’in himayesi ve bölgelerin korunması için Allah’tan sonra size itimat edilmekte, gözler sizin üzerinizde. Üzerinize yüklenen sorumluluğun ve yükün farkında olun.”


AÇIKLAMANIN ARAPÇA METNİ

Bugün sabah Cevlani mücahidlerle birlikte Kuzey Lazkiye kırsalı Kıbani mihverinde mücrim rejim karşısındaki ilk hatlarda bulunduğu görüntüleri yayınlandı.


 

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder