Video Foto Galeri Yazarlar
23.10.2018 - Salı

HTŞ Lideri; Türk askeri işgalci olarak değil, Ateist PKK'ya karşı olarak geldi

Okunma: 11321
SURİYE 13 Ekim 2017 15:04
Videoyu Aç HTŞ Lideri; Türk askeri işgalci olarak değil, Ateist PKK'ya karşı olarak geldi

Fakat burada vakıayı belirtmemiz gerekir ki o da Türk Ordusunun şu ateist gruplara (Afrin’deki YPG) karşı Mücahitlerin kontrolündeki sınırlı kuvvetleriyle bazı pozisyonları talep ettiğidir. Buralarda veya Allah’ın hükmünün ali olduğu yerlerde hiçbir şekilde kontrolü ele almaya çalışmayacaklar.

Heyet Tahrir Eş Şam’ın dini liderlerinden Ebu’l Feth El Ferğali, İdlib’in ‘yabancı’ güçler tarafından işgal edilmesi halinde yerine getirilmesi gereken ‘cihat vazifesi’ fetvasının ardından Türkiye’nin İdlib’e girişinin bu durumu yansıtmadığını belirttiği yeni bir açıklama yayınladı.

Türk basınında çıkan haberlerin bir kısmının TSK’nın HTŞ’ye saldırması için algı oluşturduğu değerlendirilirken diğer bazı yayın organlarının da HTŞ’nin Türk askerine saldırması için gayret gösterdiği gözleniyor.

Asya’nın Sesi Haber Merkezine göre Türk Askerinin ‘Süleyman Şah Türbesinin taşınması olayında’ olduğu gibi Suriye’de faaliyet gösteren herhangi bir grupla çatışmaya girmeden asıl hedefi olan PKK’ya yoğunlaşması izlenebilecek en doğru siyaset olarak görülüyor.

Ebu’l Feth El Ferğali şunları söyledi: “Fakat burada vakıayı belirtmemiz gerekir ki o da Türk Ordusunun şu ateist gruplara (Afrin’deki YPG) karşı Mücahitlerin kontrolündeki sınırlı kuvvetleriyle bazı pozisyonları talep ettiğidir. Buralarda veya Allah’ın hükmünün ali olduğu yerlerde hiçbir şekilde kontrolü ele almaya çalışmayacaklar.

Bu aynı zamanda Mücahitlerin şu anda içinde bulunduğu, düşmanlarının Doğudan ve Batıdan toplanıp üzerlerine geldiği durumun da bir gereğidir.

Bu yüzden Mücahitlerin emirleri bu durumun ışığında ve mezkur vakıa nedeniyle buna müsaade edebilir. Allah, en iyi bilendir. “

 

 


Haber var islah eder, haber var ifsad eder