Video Foto Galeri Yazarlar
18.7.2019 - Perşembe

HTŞ ve Hurras ed Din'den Halep'te ortak operasyon 17 rejim askeri öldürüldü

Okunma: 1440
SURİYE 27 Nisan 2019 13:56
Videoyu Aç HTŞ ve Hurras ed Din'den Halep'te ortak operasyon 17 rejim askeri öldürüldü

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Halep'teki iki muhalif grubun saldırılarında rejimin güçlerinden 17 unsurun öldürüldüğünü, 30 kişinin de yaralandığını bildirdi.

KahveKitap
SOHR Direktörü Rami Abdurrahman, “Heyetu Tahriru’ş Şam ve Hurras el Din (Dinin Muhafızları) örgütlerinin Halep’in güneyinde ve güneybatısındaki rejim güçlerinin mevzilerine Cuma günü gece yarısı saldırı düzenledi” ifadelerini kullandı. Çatışmaların sabah saatlerine kadar devam ettiğini belirten Abdullah, saldırıların Rus müdahalesinin ardından sona erdiğini belirtti.

SOHR’un dün bildirdiğine göre, Rus uçaklarının muhaliflerin bulunduğu bölgeleri hedef alması sonucunda Hama’nın kuzeybatı kırsalında 5, İdlib ve Hama’da da 2’si çocuk 10 sivil hayatını kaybetti.

Muhalif gruplar, Rusya ile Türkiye’nin Eylül ayında silahsızlandırılan bölge kurmak amacıyla anlaşmaya vardığı, ancak anlaşma uygulamasının henüz tamamlanmadığı Halep’in batı kırsalını ve çevre illerin bir kısmını kontrol altında tutuyor.
Kaynak : Şarku'l Avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder