Video Foto Galeri Yazarlar
21.10.2017 - Cumartesi

Hükümetin "Dostumuz" dediği İsrail basını: TC 35 sivili öldürdü!

Okunma: 4759
ÖZEL HABER 28 Ağustos 2016 15:38
Videoyu Aç Hükümetin "Dostumuz" dediği İsrail basını: TC 35 sivili öldürdü!

İsrail'de yayın yapan Jerusalem Post gazetesi İsrail Türkiye ilişkilerini hiçe sayarak bir habere imza attı. Haberde Türkiye savaş uçaklarının Suriye'de bir köyü hedef alması sonucu 35 sivilin öldüğünü iddia etti.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

İsrail'de yayın yapan birçok site ve ABD destekli intenret siteleri Türkiye'nin Suriyeli muhaliflerle ortaklaşa yürüttüğü IŞİD ve YPG'ye yönelik saldırılarında 35 sivilin öldürüldüğünü duyurdu.

Söz konusu basında BBC en az 25 sivilin öldürüldüğünü iddia ederken İsrail JarusSelamPost,Reuters ve AFP ise 35 sivilin Türkiye saldırıları sonucu öldüğünü ifade etti.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevide, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin kuzeyindeki hava ve topçu taarruzu sırasında en az 35 sivilin hayatını kaybettiğini iddia etti. Cerablus'un güneyindeki Ceb el Kussa köyüne pazar günü düzenlenen saldırıda 20 sivilin öldüğü, en az 50 sivilin de yaralandığı öne sürüldü. Ayrıca savaş uçaklarının bombardımanı sonucu bir çiftlikte de 15 sivilin hayatını kaybettiği iddia edildi.

Söz konusu iddialar basında ve sosyal medyada gündeme gelmesinin, ardından Twiterda  Türkiye Sivil Katliamlarını (Cinayetlerini) Durdur diye Hashtaglar açılarak çokca tepki mesajları atılmaya başlanıldı.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |