Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

İçişleri Bakanlığından Kuzey Irak'a FETÖ İzleri ve Vasat Davası

Okunma: 1986
VASAT DOSYASI 26 Şubat 2018 14:50
Videoyu Aç İçişleri Bakanlığından Kuzey Irak'a FETÖ İzleri ve Vasat Davası

'Vasat dosyası gerçekleri' aralanmaya devam ediyor. Şahımerdan Sarı'nın, Türkiye'ye getirilişi esnasında 3 yıl'dan fazla zamandır İçişleri bakanlığında ve Kuzey Irak'taki FETÖ'cülerin engellemeleri nelerdi? Ömer Yavuzer 'İçişleri bakanlığından, Kuzey Irak'a uzanan Fetö izlerini'' anlattı.

KahveKitap
Aslında Türkiye’de tek bir olayı anlarsanız bütün hadiseleri hatta gelecekte olabilecek hadiseleri anlamanız mümkün. Mesela IŞİD Terör Örgütü’nün Gaziantep’te düğüne saldırıp 50 kişiyi vahşice öldürmesinin üzerinde duralım. Bu saldırının altını kazırsanız 15 Temmuz darbe sürecine, FETÖ ve IŞİD’in kan kardeşliğine, bu şebekelerin PKK ile irtibatına ve nihayet tüm bu şer odaklarının üst akla (İlluminati) tabiiyetini anlayabilirsiniz. Saldırıyı biraz daha kazıyın IŞİD’in tıpkı FETÖ gibi Türkiye’yi “iç savaş” sarmalına sokma çabasını anlarsınız. Daha da kazırsanız Türkiye’nin istihbarat zaafını, ABD’nin tuzaklarını da kavrarsınız.  
Türkiye’de her şeyi anlayabileceğiniz hadiselerden birisi de FETÖ’nün organize ettiği Vasat Davası olayında da görmeniz mümkün. Hadiseye bu gözle bakmadan önce Vasat Davası’nın FETÖ Şebekesinin işi olduğuna dair yazıları başlıklarıyla hatırlayalım:
 
1-       Vasat Davasında FETÖcü örgütün Emniyet ayağıyla ilgili “Vasat Davasının Emniyet Ayağı ve Ali Yılmaz” isimli dosyada incelemiştim. (Bkz. https://www.islahhaber.net/vasat-davasinin-emniyet-ayagi-ve-ali-yilmaz-213873.html)
 
2-       Davanın ilk savcısının Allah’a hakaret etmeyi bile göze alan FETÖcü gözü dönmüş bir savcı olduğunu “Tahşiye Davasından Sonra Vasat Davası da” Fethullahçıların Eseri” isimli yazıda konu edinmiştim. (Bkz.https://www.islahhaber.net/tahsiye-davasi-ndan-sonra--vasat-davasi-da-feto-nun-eseri-213856.html)
 
3-      Vasat Davasında yerel mahkemeden Yargıtay’a kadar davayı değerlendiren tüm savcı ve hâkimlerin FETÖ Üyesi terörist olduklarını delilleriyle ortaya koymaya çalıştım. Bu konudaki makalenin başlığı “Yerel Mahkemeden Yargıtay’a Vasat Davası FETÖ Eseri”(Bkz.https://www.islahhaber.net/yerel-mahkemeden-yargitay-a-vasat-davasi-feto-eseri-2-213864.html)
 
4-      Vasat Davasında FETÖ Medyasının Operasyon Ayağını, “Vasat Davasında FETÖ Basınının Operasyonel Adımları” yazısında inceledim. (Bkz. https://www.islahhaber.net/vasat-davasinda-feto-cu-medya-nin-operasyonel-adimlari-213877.html )
 
Şimdi FETÖ, Vasat Davası adımını atarak ne yapmak istedi sorusunun yanıtını arayalım.
 
Birincisi: Şahımerdan Sarı; “Dinlerarası Diyalog” isimli makalesinde terörist başı Fethullah Gülen’i isim vererek eleştirdiğinde elbette kendisine tapan Narsise Gülen buna kayıtsız kalamazdı ve bu yüzden kendisine bağlı Savcı ve Hâkimlerle harekete geçti.
 
İkincisi: FETÖ’nün alt birimlerinden birisi de kontrol altına alınabilen IŞİD'in Türkiye koludur. Bu örgütün Gaziantep’te daha doğrusu Türkiye’nin Irak ve Suriye illerine komşu illerinde yayılması için Sefih İdeolojinin Ehl-i Sünnet akidesine galibiyeti zaruri idi. İşte bu sebeple Gaziantep’te IŞİD İdeolojisine tepki gösterecek, onun yayılmasını engelleyecek isimlerin ortadan kaldırılması zaruri idi.  Zaten birçok gazeteci (Nevzat Çiçek gibi) Amerikalıların sık sık Gaziantep Emniyetine gelerek teröre bulaşmamış müslümanların hapse atılmasını organize ettiklerini bu organizelerle IŞİD gibi Sefih İdeolojiye mensup örgütlerin Gaziantep’i üs edindiklerini kaydeder.
 
Şimdi de meselenin küresel boyutunu biraz daha açalım.
 
Şahımerdan Sarı hakkında Yargıtay’daki FETÖCÜ teröristler yerel mahkemenin kararını onayladıktan sonra, Şahımerdan Sarı “A Haber’de” Mehmet Ali Öner’in sunduğu “Deşifre Programına”  katılır ve orada üstüne basa basa Fethullah Gülen’in İslam Düşmanı olduğunu, Gülen’in küresel güçlere çalıştığını, İblis’e hizmet ettiğini ifade eder. Kendisine tuzak kuranların İslam Düşmanı Fethullah Gülen ve ona bağlı aşağılık teröristlerin olduğunu delilleriyle anlatır. (Bkz. https://www.youtube.com/watch?v=fbYPfIGjlkc)  Şahımerdan Sarı, programa Kuzey Irak’tan katılmaktadır. Bu programın hemen ertesinde Kuzey Irak’ta gözaltına alınır ve tutuklanır. Buraya kadar normal gibidir. Ama anormal bir şey olur ve Kuzey Irak yönetimi Şahımerdan Sarı’yı Türkiye’ye teslim etmez.
 
Şahımerdan Sarı, tutuklandıktan aylar sonra İçişleri Bakanlığı “Aranan Teröristler” Listesi yayınlar. Bu listede Kuzey Irak’ta tutuklu bulunan Şahımerdan Sarı’nın da ismi mevcuttur. İşin ilginç yanı şu. Şahımerdan Sarı aranmaktadır hatta yakalayana para da vaat edilmektedir ama Türkiye’nin arası iyi olan ve suçluları teslim ettiği bilinen Kuzey Irak yönetiminden Şahımerdan Sarı istenmez. Oysa Şahımerdan Sarı hapistedir. Yeri bellidir yani. Ailesi de Şahımerdan Sarı’nın Türkiye’ye iade edilmesini istemek için Türkiye’de Adalet Bakanlığına başvurur. Ama Türkiye, Şahımerdan Sarı’yı Barzani yönetiminden isteyeceğine Bağdat’a başvurur. Bağdat ise Barzani’ye başvurulması gerektiğini kendilerinin bir şey yapamayacağını iletir. Fakat 15 Temmuz Darbe girişimine kadar Türkiye’de kimse Barzani yönetimine başvuruda bulunmaz. Çünkü… Çünkü Şahımerdan Sarı’yı Kuzey Irak’ta tutuklayan güçler FETÖcüdür. Türkiye’de Şahımerdan Sarı’yı Kuzey Irak’tan istemeyenler de FETÖcüdür. Zira yeri belli olan ve telefonla bile isteyebileceğiniz birisini aylardır “Arananlar” Listesine koyuyorsanız burada bir gariplik vardır. Unutmayalım hayatın doğal akışına uymayan hangi hadise olursa olsun orada gizli bir el tarafından düzenlenen bir dizayn çalışması vardır. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ailesi'nin talebi ile 13 Şubat 2018 tarihinde sonunda Şahımerdan Sarı Türki'yeye getirilir. FETÖ'nün kirli yüzünü deşifre eden Şahımerdan Sarı'ya teşekkür edecekleri yerde, onu alıp tekrar elleri kelepçeli bir şekilde zindan hayatına mahkum edilir.
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder