Video Foto Galeri Yazarlar
18.7.2019 - Perşembe

İdlib’e Dönük İşgal Girişimi Çeşitli İllerde Protesto Edildi

Okunma: 1258
SURİYE 8 Eylül 2018 12:29
Videoyu Aç İdlib’e Dönük İşgal Girişimi Çeşitli İllerde Protesto Edildi

Özgür- Der öncülüğünde bir araya gelen Müslümanlar, düzenledikleri basın açıklamalarında Esed-İran-Rusya şer bloğunun İdlib’i işgal girişimlerinin kabul edilemez olduğunu deklare etti.

KahveKitap
Özgür- Der öncülüğünde bir araya gelen Bingöllü,Bartınlı,Amasyalı,Diyarbakarlı Müslümanlar bulundukları illerde Esed-İran-Rusya şer bloğunun İdlib’i işgal girişimlerinin kabul edilemez olduğunu deklare ederek protesto düzenledi.Yapılan basın açıklmaları ile son bulan prostestolardan kareler;
 

Bingöllü Müslümanlar Özgür- Der Bingöl öncülüğünde Esed-İran-Rusya şer bloğunun İdlib’i işgal girişimlerini tel’in etmek ve İdlibli Müslümanlarla dayanışmak için Dörtyol Saat Kulesi önünde bir araya geldi.
Basın açıklamasının sunumunu yapan Erhan Ozan açılış konuşmasına İbrahim Suresi’nin 42. Ayetiyle başladı.

“(Resûlüm!) Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak, Allah onları (cezalandırmayı), korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.”

Rusya-İran-Esed şer ittifakının, Suriye’de muhaliflerin elindeki son bölge olan İdlib ve çevresine yönelik işgal planı Özgür-Der Bartın Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen eylemle telin edildi.

Esed-İran-Rusya şer cephesinin İdlib'e dönük saldırı ve işgal girişimleri Amasya'da protesto edildi.

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi Esed-İran-Rusya şer bloğunun İdlib'e dönük saldırı ve işgal girişimlerini protesto etti.

Basın açıklması okunurken "kahrolsun iran", "zalim esed hesap verecek", "Katil rusya Suriyeden def ol", "İdlib Halkı yalnız değildir", "müslüman uyuma kardeşine sahip çık" sloganlarıyla beraber tekbirler de çekildi.

Basın açıklamasının ardından kitle dağıldı.

 


Haber var islah eder, haber var ifsad eder