Video Foto Galeri Yazarlar
17.2.2019 - Pazar

İdlib'te fitne odakları eş zamanlı 14 kişiye suikast düzenledi

Okunma: 3641
ÖZEL HABER 27 Nisan 2018 17:40
Videoyu Aç İdlib'te fitne odakları eş zamanlı 14 kişiye suikast düzenledi

İdlib'te Muhaliflerin ihtilafları bir kenara bırakıp, ateşkesinin hemen ardından şehir'de kimliği belirsiz hain'ler tarafından suikastler düzenleniyor.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'de 65 gündür devam eden ihtilafların sona ermesinin ardından, Esed rejiminin ele geçirdiği bölgelere başlayan operasyonlar ve Muhaliflerin koordirneli saldırıları fitne odaklarının harekete geçmesine sebep oldu.

İdlib şehrinde kimliği belirsiz kişiler tarafından şehir'de kaos ortamı oluşturmak ve Muhaliflerin aralarını bozmak amaçlı suikastler gerçekleşiyor. Gerçekleşen suikastlerde toplam 14 kişi hayatını kaybetti. Saldırılarda Muhalif komutanlarda bulunurken, saldırılara ait tüm Muhalif gruplara ihtiyatlı ve dikkatli olmaya ve yeniden bir fitne kıvılcımının çıkmaması için mücadeleye davet ettiler.

Özgürleştirilmiş topraklardaki büyük ateşkes ve ittifak sonrasında bütün halk, Suriye'de tekrar operasyonların başlamasını talep eder ve beklerken suikastler eş zamanlı gelmesi karanlık ellerin yine İdlib üzerinde yeni oyunlar devşirme yollarını aradığını ortaya koydu.

Son 24 saat içerisinde Esed Rejimine karşı yeni cepheler açılırken İdlib, Hama ve Humus bölgelerinde başlayan operasyonlar halkı umutlandırdı. Muhalif komutanların yanı sıra bugün gerçekleşen bir suikast girişiminde Suriye'deki İlim ehli hedef alındı fakat saldırı başarısızlıkla sonuçlandı.

Muhalif komutanlar suikast'cilerin izlerini sürmek için hazırlık yapıldığı ve herkesi dikkatli olmaya davet etti. 
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana