Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

IKEA'dan Siyonist'e özel katalog

Okunma: 8506
GÜNDEM 8 Nisan 2017 09:51
Videoyu Aç IKEA'dan Siyonist'e özel katalog

Daha önce et ürünlerinde domuz ve at etine rastlanan İsveç firması IKEA’nın, siyonist İsrail işgalindeki topraklarda Yahudi hassasiyetlerine uygun kataloglar hazırladığı öğrenildi.

Ürünlerini 1,5 milyar nüfuslu Müslüman alemi için hiçbir hassasiyet gözetmeksizin pazarlayan IKEA mağazasının 8 milyonluk İsrail’de Yahudi şeriatına uygun hareket ettiği, bastırdığı kataloglarda hiçbir kadına yer vermediği belirlendi. Sadece kipa takan Yahudi erkeklere yer verilen IKEA’nın ürün kataloğundaki kitaplık rafları ise Yahudi medeni kanununu oluşturan Talmud ciltleriyle doldurulmuş. İslâm’ın hanımlara verdiği değerden doğan hassasiyetleri art niyetle yorumlayan ve bu konuyu İslam’a saldırı aracı olarak kullanan dünya kadın örgütleri ve feminist oluşumlar ise IKEA’nın İsrail’deki tutumu karşısında suspus.

NE KADIN VAR NE KIZ ÇOCUĞU

İsral işgalindeki topraklarda yaşayan 8 milyonluk nüfusun yüzde 10’unu oluşturan Haredi Yahudileri’nin kadınların fotoğraflanmaması konusundaki dini hassasiyetlerini dikkate alan mobilya ürünleri mağazası IKEA’nın İsrail Şubesi, dekorasyon fotoğraflarını içeren tanıtım kataloğunu bu ölçüde hazırladı. Onlarca sayfalık katalogda tanıtım ürünlerini kullanan hiçbir kadına yer verilmedi. Yalnızca erkeklerin yer aldığı katalog fotoğraflarında kız çocukları dahi bulunmuyor.

KİPASIZ ERKEK YOK


IKEA’nın İsrail’e özel hazırladığı katalogda yer verilen erkeklerin ise hiçbirinin başı açık değil. Babalar ve erkek çocukları görsellerinin bulunduğu katalogdaki tüm erkeklerin başında kipa bulunuyor. Yahudi erkeklerin başlarını örtmek için kullandığı küçük takke olan kipayı istisnasız her erkeğin kafasına geçiren IKEA, katalogdaki mankenlere kıyafet olarak yine Haremi Yahudilerine özgü giysileri giydirdi. Kataloglardaki kipalı ‘babalar’, sadece siyah pantolon ve beyaz gömlek giymiş olarak resmedildi.

KİTAPLIKLARDA BİLE HASSASİYET!

IKEA’nın Yahudi hassasiyeti bununla sınırlı kalmadı. Kataloglardaki IKEA kitaplıklarında raflara konulan kitapların da özenle seçildiği görüldü. Raflarda, Yahudi medeni kanununu, efsanelerini ve tören kurallarını kapsayan ‘dini’ metinler içeren Telmud ciltleri bulunuyor.

FEMİNİSTLER NEDEN SUSUYOR?

IKEA’nın İsrail’e özel hazırladığı katalog, Yahudi basın yayın kuruluşu Şalom gazetesi tarafından da “IKEA’dan Yahudi dindarlar için kadınsız katalog” başlığıyla yayınlandı. Yüce İslâm’ın hanımlara verdiği değerden doğan hassasiyetleri art niyetle yorumlayan, bu konuda İslam’a ve Müslümanları tahkir etmeyi adet haline getiren dünya kadın örgütleri ise bu duruma sessiz kaldı. Feminist oluşumlar kadınların ve kız çocuklarının “Yahudi şeriatı gereği” yok sayıldığı kataloglara hiçbir tepki göstermedi. Türkiye dünyadaki basın organları, kadın fotoğraflarını istemeyen ve IKEA’yı kendilerine ayak uydurtan Haredi Yahudileri için “aşırı dinciler” tanımını kullanmadı.

Kaynak : yeni akit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |