Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

İlahiyat Dekanı: Allahu Ekber sesi demokrasi sesini bastırmasın

Okunma: 11801
GÜNDEM 21 Ağustos 2016 12:19
Videoyu Aç İlahiyat Dekanı: Allahu Ekber sesi demokrasi sesini bastırmasın

Akıllara ziyan sözler bir İslam düşmanına ait değil aksine bir İlahiyat Fakültesi dekanına ait

'Allah'u Ekber sesleri demokrasi seslerini bastırmamalı' bu akıllara ziyan sözler bir İslam düşmanına ait değil aksine bir İlahiyat Fakültesi dekanına ait. Ancak İslam düşmanları tarafından söylenecek bu sözün geleceğin din adamlarını yetiştiren ilahiyat fakültelerinin bir dekanı tarafından söylenmesi Müslümanları şok etti. İzmir İlahiyat Fakültesinin yaptığı rezalet mezuniyet töreninin ardından bir skandal da İlâhiyat Fakültesi dekanından geldi

Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse, 15 Temmuz'da sokağa çıkan vatandaşların din adına değil de demokrasi adına çıktığını ileri sürdü. Ali Köse bu yorumunun ardından akla ziyan bir açıklama ile İslam düşmanlarını aratmayacak sözler sarfetti. Ali Köse yaptığı konuşmanın devamında  'Allahu Ekber sesi demokrasi sesini bastırmamalı' dedi.

14 Ağustos tarihli Kadraj programına konuk olan Köse’nin bu konudaki sözleri aynen şöyle:

"Bizim olayı din üzerinden okumamamız gerekiyor. Yani karşımızda bir ordu var ordunun içinde din kisvesi ile hareket edenler var. Yani din adına yapılmış bir darbe var. Fakat bizim bu darbeyi karşılarken din üzerinden, din söylemleri üzerinden karşılamamız Türkiye’ye yapılacak en büyük kötülüktür. Şunu söylüyorum. Yani din duygusu öne çıktı, doğrudur. Yani işte mesela o gün akşam insanlar gittiler. Belki de bir çoğu Doğan medyasına kızıyor idi, CNN’i kurtardılar. İçeri girerken de “Ya Allah Bismillah Allahü ekber” dediler. Hepimiz bundan mutlu olduk. Belki kendisini çok laikçi olarak tanımlayanlar da bundan mutlu oldu. Ama buradaki halkın direnişi din adına yapılmış bir direniş değil, demokrasi adına yapılmış bir direniş. Yani “Ben halkım. Burada bir siyasal sistem var, bu siyasal sistem seçimlere bağlıdır.  İktidarı ben alırım, ben getiririm.”  Bunun adına halk sokaklara döküldü. Şunu söylüyorum. Bunu sloganik hale getireyim isterseniz:Allahu ekber sesinin demokrasi sesini bastırmaması gerekiyor.

Dekanı böyle konuşan bir ilahiyat fakültesinin talebelerinin nasıl yetiştikleri ise merak konusu.

Kaynak : Furkan Haber

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |