Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

İnek Kesen Müslüman, Hindu Mafya Tarafından Dövülerek Öldürüldü

Okunma: 3448
DÜNYA 21 Mayıs 2018 03:42
Videoyu Aç İnek Kesen Müslüman, Hindu Mafya Tarafından Dövülerek Öldürüldü

Bir ineği öldürmekle suçlanan Müslüman bir adam, Hindistan’ın merkezindeki bir mafya tarafından ağır şekilde işkenceye maruz bırakıldı.

NisaButikAdana

Yerel polis memuru Arvind Tivari verdiği demeçte, 45 yaşında terzi olan Siraj Han’ın Cuma günü Madya Pradeş eyaletinin Satna bölgesinde saldırıya uğradığını ve olay yerinde öldüğünü bildirdi.

Kahn’ın saldırıya uğrayan arkadaşı Shakeel Makbool da ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Hindistan’daki Press Trust gazetesinin haberine göre, hafta sonu meydana gelen şiddetli saldırının artması sonucu  geç saatlerde olay yerine ek polis gücü gönderildi.

Cinayetle alakalı dört kişinin göz altına alındığı bildirildi.

Hindular, inekleri kutsal olarak kabul eder ve hayvanları kesmek veya sığır eti bulundurmak ve tüketmek çoğu Hint eyaletinde yasak.

Madhya Pradesh’de bulunan inek kesimine, en fazla yedi yıl hapis cezası verilirken, Hindistan’ın diğer pek çok bölgesinde ihlaller için ömür boyu hapis cezası uygulanıyor.

Başbakan Narendra Modi’nin iktidardaki Bharatiya Janata Partisi (BJP) Hindistan’daki inek kesimini tamamen yasaklamak için söz verdi.

İnsan Hakları grupları, Hindu çetelerin kurbanlarının çoğunun Müslüman olduğu açıklandı.

Geçtiğimiz yıl iki cinayet işlendi, bir mandıra çiftçisi öldürüldü ve sığır taşımakla suçlanan bir Müslüman genç kalabalık bir trende bıçaklanarak öldürüldü.

Kaynak : Asyaninsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana