Video Foto Galeri Yazarlar
24.9.2017 - Pazar

İngiliz teröristler Münbiç’e geçiyor

Okunma: 5927
SURİYE 3 Eylül 2016 09:35
Videoyu Aç İngiliz teröristler Münbiç’e geçiyor

Kendilerine Bob Crow Tugayı adını veren İngiliz terörist grubu, sosyal medya hesabından yaptıkları açıklamada Rakka'dan Münbiç'e geçtiklerini duyurdu.

Öte yandan terör örgütü YPG'ye katılan İngiliz vatandaşlarına, Türkiye ve YPG arasında yaşanacak muhtemel bir çatışmada “terörist” muamelesi yapılacak. Daily Telegraph gazetesi, Başbakan Binali Yıldırım'ın sözcüsü Yunus Akbaba'nın, 'Terör örgütü YPG'nin flaması altında çatışan herkes de terörist olarak kabul edilecektir' sözünden hareketle İngiltere İngiliz teröristlerin tehlike altında olduğunu açıkladı.

Suriye'nin kuzeyinde IŞİD'e karşı YPG saflarında savaşan en az 6 İngiltere vatandaşı bulunduğu belirtildi. YPG terör örgütü olarak tanımlamasına karşın bu örgüte katılanlara Türkiye tarafından ayrıcalıklı muamele göstermeyeceği aktarıldı.
 

BATILI 100 TERÖRİST

Haftasonu Türkiye tarafından açılan topçu ateşinin İngiliz teröristlerin de bulunduğu mevzilerin çok yakınına düştüğü ileri sürüldü. Suriye'de YPG saflarında terör faaliyeti yürüten 100 civarında ABD'li, Kanadalı, Alman, Fransız ve İsveçli de bulunuyor.
Kaynak : yeni şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |