Video Foto Galeri Yazarlar
17.2.2019 - Pazar

Irak hükümeti kadınları teslim etmedi, IŞİD İnfazları gerçekleştirdi

Okunma: 4610
ÖZEL HABER 29 Haziran 2018 16:30
Videoyu Aç Irak hükümeti kadınları teslim etmedi, IŞİD İnfazları gerçekleştirdi

IRAK hükümetinin kadınları teslim etmemesi üzerine 'pazarlık yok' açıklamasından sonra IŞİD dediğini yaptı ve esirleri infaz etti.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

IŞİD unsurları Irak'ta 17 Haziran tarihinde Kerkük-Bağdat kara yolunda 17 polis memuru ve Irak hükümeti için savaşan şii milis gruplarından Haşdi Şabi mensuplarını kaçırmıştı. 

Geçtiğimiz hafta içerisinde IŞİD'e yakın medya organları rehinelerin serbest bırakılması karşılığında IŞİD'li oldukları gerekçesiyle Irak hükümetinin elinde bulunan çoğunluğu Türk kökenli kadınların serbest bırakılmasını istemişti.

Kadınların serbest bırakılmasını isteyen IŞİD karşılığında esirleri serbest bırakacağını bildirmiş ve Irak hükümetine üç gün süre tanımıştı.


SÜRE DOLDU, IŞİD REHİNELERİ İNFAZ ETTİ

Irak'lı yetkililer IŞİD'in teklifine karşılık pazarlık yok cevabı verince, IŞİD unsurları rehinelerden sekiz (8) kişinin infaz görüntülerini paylaştı. IŞİD'in rehineleri patlayıcılarla infaz ettiği belirlendi, hastane kayıtları ve Haşdi Şabi milis gücü infaz edilenlerin rehineler olduğunu doğruladı.

Irak hükümetinin her ay yaklaşık 10 dakikalık sorgular sonrası 'idam' cezası verdiği kadınların akıbetleri belli olmadığı gibi çoğunlukla Türk kökenli kadınların Türkiye'deki akrabaları ve tanıdıkları idam edilen kadınların seslerini duyuramamaktan şikayetçi. 
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana