Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

Irak uçakları sivilleri vurdu: 100 ölü

Okunma: 3362
IRAK 8 Aralık 2016 09:09
Videoyu Aç Irak uçakları sivilleri vurdu: 100 ölü

Irak savaş uçakları Enbar vilayetinde sivillerin yaşadığı bir bölgeyi hedef aldı. Saldırıda 100'den fazla kişi hayatını kaybederken, yüzlerce kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Irak savaş uçaklarının, Enbar vilayetindeki "El-Kaim" ilçesine düzenlediği hava saldırıları sonucu 100'den fazla sivilin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin yaralandığı öne sürüldü.

Enbar İl Meclisi sözcüsü Iyd Kerbuli yaptığı açıklamada, "Irak savaş uçakları tarafından düzenlenen bombardımanda, El-Kaim ilçesinin merkezindeki çarşı ve evler hedef alındı. Saldırılarda 100'den fazla sivil hayatını kaybetti, yüzlerce kişi yaralandı." dedi.

Saldırıyı "büyük bir katliam" olarak nitelendiren Kerbuli, söz konusu saldırılarla ilgili acilen en üst düzeyde soruşturma açılması çağrısında bulundu.

Irak ordusundan olaya ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

El-Kaim ilçesindeki aşiret şeyhlerinden Haris Duleymi, daha önce yaptığı açıklamada, Irak savaş uçaklarının İŞİD'in kontrolündeki El-Kaim ilçesine düzenlediği saldırılar sonucu 60'tan fazla kişinin hayatını kaybettiğini, onlarca kişinin yaralandığını kaydetmişti.

İŞİD Irak'ın batısında yer alan Enbar iline bağlı El-Kaim ilçesini Haziran 2014 tarihinden bu yana elinde tutuyor.

 
Kaynak : yeni şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |