Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

İran: Şiiliği güzel göstermek için olmayan kitabı tercüme etmek!

Okunma: 2610
ÖZEL HABER 21 Ağustos 2016 12:45
Videoyu Aç İran: Şiiliği güzel göstermek için olmayan kitabı tercüme etmek!

Batı bilim adamlarından 25 bilgenin Şiilik ve İmam sadık hakkındaki kitabı İran’da yayınlandı, yok sattı, fakat yıllar sonra anlaşıldı ki…!

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Batı bilim adamlarından 25 bilgenin Şiilik ve İmam sadık hakkındaki kitabı İran’da yayınlandı, yok sattı, fakat yıllar sonra anlaşıldı ki…!

İran’ın haberleri tahrif ettiği, algı operasyonuyla kendi propagandalarında başarılı olduğunun örneklerini defalarca sayfamızda paylaşmıştık. Mezhepçiliği hat sayfaya götüren İran Kuran-ı Kerim’in ayetlerinin bir bölümünü alıp meal çıkardığı gibi günümüzde de batıdan kaynak göstererek ideolojisine kılıf uydurmaya çalışıyor!
İran’da defalarca yayınlanan ve en çok satanlar listesine giren kitaplardan biri “Şia dünyasının düşünür beyni İmam Cafer-i Sadık” kitabıdır.

Kitabın “Strasbourg İslam Araştırmaları Merkezi” tarafından yayınlandığı öne sürülüyor. Kitapta mütercim olarak da Zebihullah Mansuri’nin adı geçiyor.
Mütercim olduğunu iddia eden İranlı yazar Zebihullah Mansuri bu kitabın batılı 25 bilim adamı tarafından kaleme alındığını öne sürüyor. Fakat yıllar sonra “Strasbourg İslam Araştırmaları Merkezi” diye bir kuruluşun gerçek dünyada olmadığı ve böyle bir kitabın da hiçbir yerde yayınlanmadığı gerçeği ortaya çıkıyor.
Batılı bilim adamları tarafından yazıldığı iddia edilip inanırlığını yükseltmek istenen kitapta oksijen’in ilk kez İmam Sadık tarafından keşfedildiği, söz konusu İmamın daha 12 yaşa gelemeden Aristoteles’un teorilerini altüst ettiği yazılıyor, İmam Sadık’ın Şiiliği kurtardığı söyleniyor.

Kendi hayal dünyasını daha inanılır kılmak amacıyla “batılı kaynaklardan çevirdiği kitap” şeklinde İran’da yayınlayan Zebihullah Mansuri Paul Amber’in Alamut Tanrısı adındaki kitabını da çevirmiş, bu kitap İran’da defalarca basılmıştı. Yıllar sona Paul Amber adında bir Fransız yazarın olmadığı, böyle bir kitabın da hiçbir zaman yayınlanmadığı ortaya çıkmıştı!

Otomatik alternatif metin yok.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |