Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

İran’da canı pahasına ülkesinin Suriye politikasını eleştiren öğrenci

Okunma: 6817
İRAN 24 Nisan 2017 18:22
Videoyu Aç İran’da canı pahasına ülkesinin Suriye politikasını eleştiren öğrenci

İran’ın Azerbaycan bölgesindeki üniversite öğrencisinin devrim muhafızlar komutanına verdiği ayar!

Bu videodaki öğrenci İran’ın Tebriz Kentinde bir panelde Devrim Muhafızları komutanı Hasan Abbasi’ye hak sözünü haykıran özgür düşünceli bir İranlı Şia Azerbaycan Türk’üdür. İran rejimi Suriye’yi hayali “Şia Kutsal türbelerini savunmak” bahanesiyle kana bularken ve İran Şii dini lideri emriyle on binlerce Devrim Muhafızlar Ordusu üyesi ''IŞİD ile savaşıyoruz” diye Beşar Esed’i desteklemek için Suriye’de katliamlar yaparken İranlı gencin haykırışı öğrencilerin alkışlarıyla defalarca bölünüyor.

“İran İslam Cumhuriyeti” adıyla bilinen İran Şii devleti yurtdışında vahdet ve İslam birliği sloganıyla bölge halklarını uyuturken, ABD ve Batı ülkeleriyle gizli anlaşmalar yaparak bölgeyi kana bularken, ülkenin içinde böyle cesur insanların bulunması son derece önemlidir.

Akıbeti bilinmeyen genç öğrenci ayrıca İran bütçesinin mezhep savaşı uğruna harcanmasına da şiddetle itiraz ediyor ve Hizbullah üyelerinin iç çamaşırlarının parası bile bizim halkımızın bütçesinden çıkıyor diyor.

Cesur İranlı öğrenci ayrıca 1988 İran siyasi suçlularının toplu idamlarını da hatırlatıyor ve “biz sizin cinayetlerinizi ne unutur ne de affederiz” diyor.
Hasan Abbasi çeşitli üniversitelerde Suriye’deki İran rolünü savunan ve İran’ın hakiki İslam adı altında “Şii - Pers yayılmacılığını” meşru göstermeye çalışan İran Devrim Muhafızları komutanlarından biridir.

 


İran'dan kısa kısa..
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |