Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

İran'dan Rusya'ya teklif: Suriye'yi buradan vurun

Okunma: 7823
SURİYE 29 Kasım 2016 15:56
Videoyu Aç İran'dan Rusya'ya teklif: Suriye'yi buradan vurun

İran, Rusya'nın Suriye'yi hedef almak üzere Hamedan hava üssünü kullanabileceğini açıkladı.

İran Dışişleri Bakanı danışmanı Hüseyin Şeyhülislam, Rus Hava Kuvvetleri'nin ihtiyaç halinde Suriye'yi vurmak üzere Hamedan hava üssünü kullanabileceğini açıkladı.

"KONTROLÜMÜZ ALTINDA KULLANABİLECEKLER"

Şeyhülislam tamamen İran'ın kontrolü altında bulunduğunu ifade ettiği Hamedan hava üssünün Rusya tarafından kullanılabileceğini "Eğer Rusya ihtiyacı olursa ve Rusya tarafı ile de anlaşılırsa, Rus Hava Kuvvetleri Suriye'ye gerçekleştireceği askeri operasyonlarda bu hava üssünü kullanabilecek. Ancak bu kullanımın silahlı kuvvetlerimizin sıkı kontrolü altında yapılacağını belirtmek isterim" sözleri ile ifade etti.

Rus haber ajansı Sputnik'e açıklamalarda bulunan Şeyhülislam "Suriye'deki durumun gerekliliklerine göre, geçen sefer de olduğu gibi, Rusya'nın hava üssümüzden havalanmasına ve yakıt ikmali yapmasına izin vermeye hazırız" dedi.

SAVUNMA BAKANI DA "KULLANIMA AÇABİLİRİZ" DEMİŞTİ

İran Savunma Bakanı Hüseyin Deghan da Tahran'ın, Suriye'ye operasyonları yürütmek için Rusya'ya Hamedan hava üssünü kullanma izni verebileceklerini söylemişti.

İran, geçtiğimiz Ağustos ayı ortasında Rusya'nın Hamedan üssünü kullanmasına izin vermiş, Rus jetleri bir hafta üssü kullandıktan sonra Rusya'ya dönmüştü.

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |