Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

İran’dan Suudi Arabistan’a yalanlama

Okunma: 1499
İRAN 20 Haziran 2017 12:34
Videoyu Aç İran’dan Suudi Arabistan’a yalanlama

Suudi Arabistan’ın ‘Basra Körfezi’ndeki bir petrol sahasına yaklaşan silah yüklü bir bot bulunan üç Devrim Muhafızı tutuklandı’ iddiasına İran’dan yalanlama geldi.

Basra Körfezi’ndeki Mercan petrol sahasına botla yaklaşığı iddia edilen Devrim Muhafızları’na bağlı askerlerden üçünün, Suudi Arabistan tarafından gözaltına alındığı haberi hakkında İran’dan açıklama yapıldı.

Sputnikte yer alan habere göre; İran İçişleri Bakanlığı Sınır İşleri Daire Başkanı Macid Aghababaie, gözaltına alınan üç kişinin asker değil Buşehr kentinden balıkçılar olduğunu söyledi. Aghababaie, “Askeri personel olduğunu gösteren hiçbir kanıt yok” diye de ekledi.

Suudi Arabistan Enformasyon ve Kültür Bakanlığı’ndan pazar günü yapılan açıklamada, cuma günü Mercan petrol sahasına yaklaşan bir botta silah yakalandığı belirtilmişti. Açıklamada, bottaki üç kişinin gözaltına alındığı ve bu üç kişinin sorgulandığı kaydedilmişti. Ayrıca açıklamada, “Bunun, Suudi kara sularında insanlara ve mala zarar vermeyi amaçlayan bir terörist faaliyet olduğuna şüphe yok” denilmişti.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |