Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

İran Devrim Muhafızlar başkomutanı: İslam’ın kaderi İran’ın kaderine bağlıdır!

Okunma: 3343
İRAN 2 Mayıs 2017 12:27
Videoyu Aç İran Devrim Muhafızlar başkomutanı: İslam’ın kaderi İran’ın kaderine bağlıdır!

İran’ın Şii dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’e bağlı Devrim Muhafızlar Ordusunun başkomutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi İslam dininin kaderinin İran İslam Cumhuriyetine bağlı olduğunu öne sürdü!

Caferi Devrim Muhafızları ve Besic kurumunun asıl görevinin İran’daki İslam Cumhuriyeti rejiminin korunması ve onun tebliğ edilmesi olduğunu söyledi ve “İslam’ın kaderi İslam Cumguriyeti (İran’ın) kaderine bağlıdır” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti rejimi kurucusu Humeyni’nin “İran yenilirse İslam da yenilir!” sözlerini hatırlatan Tümgeneral Caferi İran’ın yurtdışındaki Şiileştirme projesine de değindi ve “bugün devrimden 38 yıl geçti ve İran’ın etkisi altında İslami uyanışın yurtdışına da yayıldığını görmekteyiz. Başta lanet ABD, İsrail ve Arabistan olmak üzere düşmanların bütün planlarının bozguna uğradığını görüyoruz” dedi.

Suriye, Irak, Bahreyn, Nijerya ve Yemen’de Mezhep uğruna Müslüman kanının akmasına sebep olan Devrim Muhafızları başkomutanı ayrıca “Suriye, Irak ve Yemen’de teröristler ve destekçileri bütün varlıklarını koymalarına rağmen yenildiler, bu de İran’daki direnişçi ruhun diğer ülkelere de yayılmasından kaynaklanıyor!” dedi.
Devrim Muhafızlar Ordusunun Besiç Milis güçlerine konuşan Caferi konuşmasının sonunda Suriye savaşında öldürülen Devrim Muhafızlar üyelerinin ailelerine ödüller verdi.
İran’daki Şii devlet doğru yolun Şiacılık olduğunu diğer yolların yanlış olduğunu belirtiyor ve İslam’ın dirilişi diye nitelendirdiği ve gerçek İslam diye belirttiği yol ise “Şiacılık yoludur”.

Dini lider Hamaney'in yönetimindeki İran, ABD ve batı ülkeleriyle anlaştıktan sonra Suriye, Irak ve Yemen'de aktif rol üstlenmişti.

İrandan kısa kısa / Mehrnews.com


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |