Video Foto Galeri Yazarlar
17.3.2018 - Cumartesi

İran Genelkurmay Başkanı Türkiye'ye Geliyor

Okunma: 1825
ÖZEL HABER 14 Ağustos 2017 17:51
Videoyu Aç İran Genelkurmay Başkanı Türkiye'ye Geliyor

Suriye ve Irak'ı işgal eden ve kana bulayan İran terör devletinin Genelkurmay başkanı Bakiri Türkiye'yi ziyarete geliyor.

İran’ın Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakiri Türkiye Genelkurmay Başkanlığının resmi davetiyle Türkiye’ye gelmeye hazırlanıyor.

İran’ın Mehr ve İRNA Haber Ajanslarının aktardığı bilgiye göre; Bakiri’nin üst düzey bir heyetle Türkiye’ye geleceğini ve 3 günlük ziyaretinde Türkiye’nin çeşitli siyasi ve askeri üst düzey yetkilileriyle başbaşa ve heyetler arası görüşme gerçekleştireceğini duyurdu.

Görüşmelerde terörle mücadele, Bölgedeki gelişmeler, ikili savunma ve sınır işbirliği gibi konuların ele alınacağı bildirilirken, İran'ın devlet haber ajansları ''Türkiye'yi IŞİD destekçisi, kendilerinide Suriye ve Irak'ta teröristlerle savaşan kahraman ordu olarak tanıtıyor.

Devrim Muhafızlar Ordusunun Tümgeneralı olan Muhammed Hüseyin Efşürdi (Tanınan adıyla Muhammed Bakiri) 28 Haziran 2016’da İran’ın dini lideri Ali Hamaney tarafından İran genelkurmay başkanı olarak atanmıştı.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder