Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

İran’ın Halep Cinayetinde tarihi itirafı!

Okunma: 3820
SURİYE 27 Eylül 2016 09:56
Videoyu Aç İran’ın Halep Cinayetinde tarihi itirafı!

+ Rus uçaklarının nereleri vuracağını biz söylüyoruz! + İran’ın Suriye’de bile bile cinayet işlediğinin kanıtı niteliğinde çarpıcı açıklamaların videosu..

KahveKitap
HABER MERKEZİ / ISLAH HABER

İran’ın dini lideri Hamaney’in askeri başdanışmanı ve İran Devrim Muhafızlar Ordusunun eski başkomutanı Tümgeneral “Seyid Yahya Rahim Safevi” İran Devlet kanalında Suriye’de hava saldırılarındaki cinayetler konusunda itiraf niteliğinde sözler sarf etti.


Rusların savaş uçaklarıyla Suriye’yi bombalayarak “karadan saldıran Esed, Hizbullah ve İran güçlerine hava desteğini verdiğini” söyleyen Safevi asıl savaşanların karadan saldıran İran, Esed ve Şii paramiliterler olduğunu söyledi.

İran, askerlerinin Esed’e sadece danışmanlık hizmetini verdiğini ve Şiilerce Kutsal sayılan kabirleri korumak amacıyla Suriye’de olduğunu (!) söylerken İran’ın IŞİD ile hiç savaşmaması, Şiilerin kutsal dedikleri kabirlerin olmadığı Halep kentinde bizzat çatışmaya girmesi ve her hafta onlarca İran askeri ve İran destekli Şii’nin cesedini ülkesinde gömmesi İran’ın bizzat Suriye’de savaştığının kanıtıdır.Uluslar arası ceza mahkemeleri açısından İran’ın Suriye’de ve özellikle Halep’teki cinayetlerde rolü konusunda önemli bir delil oluşturacak sözleri sarf eden Tümgeneral Safevi “Rus uçaklarının nereleri bombalayacağını İranlıların bildirdiğini” itiraf etti.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder