Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

İran'ın merkezinde "Ömer putperest, içki içen biriydi" konferansı! (Video)

Okunma: 5946
ÖZEL HABER 24 Ağustos 2016 13:28
Videoyu Aç İran'ın merkezinde "Ömer putperest, içki içen biriydi" konferansı! (Video)

İran'ın dini merkezi Kum kentinde Vahid Horasani isimli Şii din adamı verdiği bir vaazda Hz. Ömer'e "Ömer putperest, içki içen biriydi" diyerek hakarette bulundu.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

İranlı Şii din adamı: "Sünni ile Şii arasında vahdet demek karanlık ile nur arasında vahdet demektir" dedi.
 
Ayetullah Hüseyin Vahid Horasani İran’ın ve Şiilerin en büyük din adamlarından biridir. Bu video onun 25 ocak 2016’da İran’ın ve Şiilerin kutsal kenti olan Kum kentindeki Haric-i Fıkıh dersinden alıntıdır. Vahid Horasani bu videoda Sünnileri karanlık ve zulmet, Şiileri ise nur olarak tanıtmaktadır ve “karanlık ve nur arasında vahdet olmaz” diyor.
 
Horasani Hz. Ebubekir ve Hz. Fatıma’nın arasında ihtilafa sebep olan Fedek arazisini Şiilerin hakkaniyeti ve Mezheb-i Âmme dediği Sünni Müslüman mezheplerinin çürümesine delil (!!) olarak gösteriyor ve Hz. Ömer’i cahil, puta tapan içki içen bir insan olarak gösteriyor!
 
Vahdet ve İslam birliğinden bahseden İran devletinin resmi takviminde “Ömer’in Hz. Fatıma’yı şehit ettiği gün” adında resmi bir tatil vardır! Bu resmi tatil Ayetullah Vahid Horasani’nin isteğiyle İran takvimine girmiştir.
İran kendi halkında halifeler, sahabeler ve Sünnilere nefret tohumunu ekerken hala yurtdışında vahdet söylemini tekrarlamaktadır!
 
Vahid Horasani'nin sahabelere karşı yazdığı kitaplar Türkçe'ye çevrilmemiştir. Ancak Şialığı güzel gösteren bazı kitapları İstanbul Türkçesine çevrilmiştir.
Vahid Horasani'nin bu sözleri İran'ın hangi gerekçeyle Suriye ve Irak gibi ülkelerde askeri müdahale ettiğini de bir türlü göstermektedir. Çünkü Şii din adamları dışarıda her ne kadar vahdetten bahsetseler de kendi içlerinde sahabeler, halifeler ve Şii olmayan Müslümanlar hakkında düşünceleri dinlediğiniz sözlerdekiyle aynıdır.

BİDATÇİLER HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ
 
İran'ı nasıl bilirdiniz? !
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |