Video Foto Galeri Yazarlar
26.2.2020 - Çarşamba

İran İstihbaratı İmamı döverek bu hale getirdi!

ÖZEL HABER 17 Şubat 2015 18:38
Videoyu Aç İran İstihbaratı İmamı döverek bu hale getirdi!

İran'da Sünnilere hükümet destekli baskılar sürüyor. Kürt kökenli Sünni bir imam İran istihbarat birimleri tarafından feci şekilde dövülerek hastanelik edildi.

HABER: ISLAH HABER

Sunniprisonersiran sitesinin haberine göre, 19 Ocak 2015 Pazartesi günü İran'ın Batı Azerbaycan Eyaleti'nin Miyanduab bölgesinde yaşanan olayda Kürt kökenli  Sünni  imam Ali Hosseinzadeh, sivil giyinimli İran İstihbarat memurları tarafından takip edildikten sonra sorgulanmak için durduldu.

Sorgulanmayı ret eden imam daha sonra silahlı memurlar  tarafından gözaltına alınarak feci şekilde dövüldü.
Miyanduab kenti Hankendi köyü cami imamı olan Ali Hosseinzadeh yediği yumrukların etkisiyle bayılırken memurların şiddeti arttırarak Ali Hosseinzadeh’in başını çamura batırarak boğmaya çalıştığı belirtildi.

Saatler sonra yakınları ve arkadaşları tarafından çamurlu şekilde bayılmış halde bulunan Sünni imam yakınları tarafından hastaneye kaldırıldığı ve ertesi günü kendine gelen imamın 4 gün geçmesine rağmen konuşamadığı, bulantı ve baş dönmesi şikayetlerinin sürdüğü açıklandı.

Daha önce istihbarat tarafından sorgulanmak için İstihbarat Bakanlığına çağrılan imamın gittiği bakanlıkta sorgulama memurunun olmadığı bu yüzde geri gönderilerek ileriki tarihte yeniden çağrılacağı belirtilmesine rağmen tehditler edildiği ve 19 Ocak günü uygulanan şiddet sonrası hastanelik olduğu ifade edildi.


Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM