Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

İran Lideri, Putinle Dostluğunu Pekiştirmek İçin Moskovada

Okunma: 1273
İRAN 28 Mart 2017 15:07
Videoyu Aç İran Lideri, Putinle Dostluğunu Pekiştirmek İçin Moskovada

Rusya Başbakanı Medvedev, Moskova yakınlarındaki Başbakanlık rezidansında İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüştü.

Rusya Başbakanı Medvedev resmi ziyaret için Moskova'da bulunan İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan Medvedev, "Ziyaretinizin Rusya-İran ilişkilerinde yeni bir sayfa açacağından eminim" ifadelerini kullandı.

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin Moskova ziyaretinin iki ülke ilişkilerinde yeni bir sayfa açacağından emin olduğunu söyledi.

Medvedev, Moskova yakınlarındaki Başbakanlık rezidansında İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüştü.
Görüşmenin basına açık kısmında açıklama yapan Medvedev, şu an Rusya ile İran arasında iyi ve gelişmiş ilişkiler bulunduğunu belirterek, "Bugünkü görüşmemizde ticari, ekonomik ilişkilerimiz ve küresel konuları değerlendireceğiz. Ziyaretinizin Rusya-İran ilişkilerinde yeni bir sayfa açacağından eminim." dedi.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani de son yıllarda iki ülke ilişkilerinde yakalanan pozitif ivmeden memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Ruhani, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Tahran ziyaretinin iki ülke ilişkilerinin gelişimi açısından yeni bir başlangıç noktası olduğunu vurgulayarak, "Moskova ziyaretim esnasında ilişkilerimizde yeni bir dönüm noktasına şahit olacağımızı umut ediyorum." ifadelerini kullandı.
İki ülkenin ilişkilerinin tüm alanlarda geliştiğini söyleyen Ruhani, "Uluslararası alandaki ortak adımlarımızın hem küresel hem de bölgesel barış ve istikrara katkı sağlamasını umut ediyorum." diye konuştu.

Ruhani, Moskova ziyareti kapsamında Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya gelecek.

Kaynak : Dünyabülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |