Video Foto Galeri Yazarlar
20.11.2017 - Pazartesi

İran medyasının gururla paylaştığı resim!

Okunma: 5091
SURİYE 29 Ağustos 2016 14:24
Videoyu Aç İran medyasının gururla paylaştığı resim!

Rusya desteğini arkasına alarak Suriye'ye sivil katliamlarına devam eden Suriye rejiminin baş müttefiki İran, bugün TR uzantılı sitesi üzerinden skandal bir algı habere imza attı.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Esed rejiminin baş müttefiki İran'ın medyası,  Suriye'yi kan gölüne çeviren ve aralarında çocuk ve kadınların da olduğu yüzbinlerce sivilin ölümüne neden olan katil Esed'in mesleğiyle gurur duyan bir haber yaptı.
 
Sözde Ehlibeyt!!!! !!!! !!!! Haber Ajansı ABNA - Suriye rejimine ait sosyal medya aracılığıyla
Beşşar Esed’in, 1988 yılında Dimeşk Tıp Akademisinde doktor olarak görev yaptığı günlerde çektirdiği fotoğrafı paylaştı.
 
ABNA Beşşar Esed’in ‘‘Doktorluk’’ Günleri başlığını kullanarak adeta katil Esed'den grurur duyarak haberi okuyucularına sundu.
 
ÖNCE İRAN SONRA HİZBULAH VE DİĞER Şİİ MİLİTAN GRUPLAR ARDINDAN RUSYA VE SON OLARAK ÇİN DEVREDE

Suriye önce Esed rejimiyle kan gölüne çevrilirken rejim muhalifler karşısında verdiği ağır kayıplardan sonra bölgeye İran Devrim Muhafızları Komutanlığı'na bağlı güçler devreye girdi.
 
Ardından Lübnan Hizbullah Hareketi'ne bağlı militanlar ile Afgan Fatimuyyun ve Iraklı grupların peşinden farklı ülkelerden gelen Şii Bidatçi militanlar ülkede sivillere yönelik katliamlar işlemeyi sürdürdü.
 
Sivil kayıpların hat safhaya ulaştığı zamanda yinede muhaliflere karşı güç kaybeden Esed rejimi çareyi Rusya'da aradı.
 
Suriye'de IŞİD'e yönelik saldırılar bahanesiyle 30 Eylül 2015 tarihinde "Kutsal Savaş" adı altında sivillere yönelik katliamlar işleyen Rusya, Suriye'deki muhalifleri vurmak için ilk kez İran'ın Hamedan Hava Üssü'ne stratejik bombardıman uçakları konuşlandırdı.
 
Rusya'nın bombardımanında çok sayıda sivil yaşamını yitirirken Muhalifler fazla kayıp vermemesine rağmen sivillerin ölümlerine yol açmamak için bazı sivil yerleşim yerlerinde bulunan askeri noktalarından ayrılmak zorunda kaldı.
 
Son olarak Esed Çin'i devreye soktu.
 
İran güçleri Esed rejimine verdiği askeri ve maddi yardımı sadece Danışman olarak öne sürerken, Rusya IŞİD bahanesiyle Çin'de bölgede bulunan Uygur kökenli muhalifleri bahane ederek bölgede faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
İran,Hizbullah,Afgan,Iraklı militanlar ile Rusya bölgede kayıplar verirken Çin'İn ise henüz resmi olarak bir kaybı bulunmamaktadır.
 
Suriye barışçıl gösteriler nasıl bir savaşa dönüştü?
 
 
Esed ailesinin sivillere yönelik baskılarına daha çok dayanamayan Suriyeliler, 2011 Mart ayında rejime karşı ayaklanma başlatmış Esed rejimi ise bu ayaklanmayı bastırmak adına sert kullanarak sivillerin üzerlerine ateş açmış, sivilleri gözaltı merkezlerinde işkenceye tabi tutmuş bu tür şeylerden ötürü birçok kişinin ölmesine neden olmuştu.
 
Sivil ayaklanma rejimin baskılarını artırması sonrası yerini 5 yıldır devam eden bir savaşa bıraktı.
 
Önce İran ve Hizbullah'ın daha sonra Rusya ve bazı ülkelerin desteğini arkasına alan Esed rejimi Suriye'de 5 yılda yüzbinlerce insanın yaşamını yitirmesine,farklı ülkelerde mülteci olarak yaşamasına bir o kadarının da sakat veya öksüz-yetim olmasına sebep olmuştur.
 
Suriye savaşı sırasında sivillere kimyasal silah,muhasara altına alınarak aç bırakılma, gözaltı sonrası işkence ile öldürme ve kaybetmeye kadar çeşitli savaş suçu işlendi.
 
İnsanlığa karşı işlenen bu suçlar İran desteğiyle yönetildi.
 
Suriye  yayın yapan Syria Direct adlı gazeteci platformu Rusya'nın 30 Eylül 2015'ten bu yana bölgede IŞİD bahanesiyle sivillere yönelik katliamlarında kullandığı silahlarınn aksine yeni bir silah kullandığını açıkladı.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder