Video Foto Galeri Yazarlar
19.3.2019 - Salı

İran nükleer bomba geliştirirse O'da yapar mış!

Okunma: 1795
KÖRFEZ ÜLKELERİ 16 Mart 2018 11:15
Videoyu Aç İran nükleer bomba geliştirirse O'da yapar mış!

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, İran'ın nükleer bomba geliştirmesi durumunda, kendilerinin de aynı yola başvuracağını söyledi.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

ABD'nin CBS kanalında yayınlanan bir programa katılan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, "İran'ın nükleer bomba geliştirmesi halinde Suudi Arabistan da aynısını yapar." dedi.

HAMANEY'İ HİTLER'E BENZETTİ

İran lideri Ali Hamaney'i Hitler'e benzeten Suudi Arabistan Veliaht Prensi, "Hitler tehlikesinin dünya ülkeleri tarafından geç fark edildiğini ve şimdi aynı tehlikenin Ortadoğu'da da yaşanmasından endişe duyduğunu" ifade etti.

Suudi Arabistan ekonomisinin İran ekonomisinden daha büyük olduğunu dolayısıyla Tahran'ın kendileri için bir rakip olmadığını kaydeden Bin Selman, İran ordusunun da orta asya arasındaki ilk 5 ordu arasında yer almadığını belirtti.

İKİSİ'DE ABD KUKLASI!

Suudi Arabistan'ın yeni dönemdeki prensi Muhammed bin Selman'ın gündeme gelmesiyle beraber ABD hayranlığıda ortaya çıktı. Trump'un vazgeçilmezleri arasında Suudi Arabistan yer alırken, ülkenin gelirinin yüksek bir kısmını 'uçak alıyoruz, silah alıyoruz' adı altında ABD'ye aktarmasıyla biliniyor veliaht prens.

İran ise yıllardır İsrail ve ABD'yi tehdit edip taktığı maske son yıllarda düştü. ABD ve İsrail'e tehditler yağdıran İran devleti soluğu her seferinde Suriye, Yemen ve Irak gibi Müslüman coğrafyalarında alarak toplu katliamlara ve mezhep savaşı çıkarmakla biliniyor.

İki devlette birbirine saldırma tehditlerinde bulunsada çok az bir sürtüşme haricinde tarihte hep mazlum Müslüman coğrafyalarında savaşmışlardır.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder