Video Foto Galeri Yazarlar
24.9.2017 - Pazar

İran Suriye’de telef olan 6 askerinin cesedini daha gömdü

Okunma: 2015
İRAN 3 Temmuz 2017 01:17
Videoyu Aç İran Suriye’de telef olan 6 askerinin cesedini daha gömdü

Çarşamba günü İran Suriye'den dönen 6 cesedi daha gömdü.

İran’ın Şii dini lideri Ali Hamaney’in Suriye’de Beşar Esed’i korumak için savaştırdığı 6 mezhepçi Şii Pakistanlı ve Afgan askerinin cesedi İran’a ulaştı.

Biri Şii Afganlardan oluşan Fatimiyun Tugayından, 5’i Şii Pakistanlı Zeynebiyun Tugayından oluşan bu militanlar Kum kentinde Şiilerce kutsal sayılan Masume Türbesinde tavaf ettirildikten sonra gömüldü.

İran’ın resmi haber ajansları “Şehit unvanını verdikleri” bu mezhep savaşçılarının kimliğinin Afgan Sultani Ahmedi ve Pakistanlı Akid Hüseyin, Cavid Hüseyin, Safer Ali, Afitab Hüseyin, ve Zülfikar Ali olduğunu bildirdi.

İran kısa kısa'nın haberine göre; Suriye’de telef olan İran unsurlarının cesedine İran’ın dini liderinin temsilcisi ve Kum Cuma İmamı Ayetullah Saidi namaz kıldı ve Şiilerin kutsal türbesinde tavaf ettirilen cesetler “Masume Cenneti Mezarlığının 31. nolu Türbe Savunucular bölümünde” gömüldü!

Mezhep savaşı ve Şiilik için Suriye ve Irak'ta milyarlarca dolar harcayan İran, dini liderin emrindeki Devrim Muhafızlar Ordusunun İranlı üyelerini cephenin arkasında tutuyor, dini lidere lebbeyk diyen Şii Afgan ve Pakistanlı militanları cephe hattına gönderiyor!
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |