Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

İranlı asker: Şii Hilal’ı korumak için savaşıyoruz

Okunma: 3190
İRAN 8 Mayıs 2017 13:10
Videoyu Aç İranlı asker: Şii Hilal’ı korumak için savaşıyoruz

"Ağamız Hamaney Şii Hilalı korunmalıdır" dedi!!

İran bir yandan Vahdet ve İslam kardeşliği söylemine devam ederken diğer yandan da “Şii kutsal kabirleri korumak” bahanesiyle Irak ve Suriye’de savaş yürütüyor. Tahran Şii Devleti, kurulduğu ilk yıllardan beri İsrail’e karşı söylemleri ve İslam Dünyasına birlik ve beraberlik çağrılarıyla bölgedeki Müslüman halkın beğenisini toplayıp İslam ve Ehl-i Beyit sevgisi adıyla Şiicilik propagandasını başarılı bir şekilde yürüttü. Vahdetçi İran Şii Devleti Başta Afrika’daki Nijerya olmak üzere Ortadoğu ve birçok bölgede Şiiciliği yaygın hale getirdikten sonra da ABD, Rusya ve Batı ile anlaşarak bölgede Mezhepsel çatışmayı başlattı.

İran’ın dini lideri Şii Ayetullah Hamaney Suriye’de ABD, Batı, Daiş ve Vahabilerle savaştığını belirtirken emrindeki Devrim Muhafızları askerleri “Ağamızın Hamaney dediği gibi Şii Hilal’ı korumak için Suriye’de savaşıyoruz” diyor. Bu video İran’ın takiyye ve ikiyüzlülüğünün sadece bir örneğidir!

* Videodaki İranlı Şii asker Seccad Zebercedi Kasım 2016’da Suriye'nin Halep kentinde muhalifler tarafından öldürülmüştür.


(İrandan kısa kısa)

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |