Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

İranlı din adamı: Kadir günü Ramazan ayından daha değerlidir!

Okunma: 4166
İRAN 21 Eylül 2016 09:17
Videoyu Aç İranlı din adamı: Kadir günü Ramazan ayından daha değerlidir!

İran Devlet Mehr Haber Ajansı'nın verdiği habere göre, İranlı Şii din adamı: Kadir gecesi 1000 aydan daha değerlidir, ama Gadir gününde oruç tutan kimse bütün zamanları oruç tutarak geçirmiş gibidir! ifadelerini kullandı.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

İranlı din adamına göre Ali olmasaydı "Allah’ın hilkati [haşa] eksik olurdu!”

İranlı din adamı: Kadir gecesi 1000 aydan daha değerlidir, ama Kadir gününde oruç tutan kimse bütün zamanları oruç tutarak geçirmiş gibidir!

İranlı din adamı İhsan Bi-Azar Şirazi Şiaların inancına göre Kadir Günü konusunu değerlendirdi.

Şia inancına göre Hz. Muhammed “Kadir-i Hum Bayramında Allah’ın emriyle hz. Ali’yi kendinden sonra gelecek halife ilan etmiş ancak Ebubekir, Ömer, Osman Hazretleri ve çoğu sahabe peygamberin bu vasiyetine ihanet etmişler!”

İranlı din adamı Bi- Azar Şirazi hiçbir günün KKadir Günü kadar değerli, kerametli, kutsal ve öncelikli olmadığını belirtiyor ve Şiaların inandığı Murakibat kitabına atıfta bulunarak Kadir gününün Ramazan ayından daha önemli ve faziletli olduğunu savunuyor!

Kadir Gecesinin bin aydan daha faziletli olduğuna değinen İranlı Şii din adamı İmam Rıza’dan bir hadise istinat ettiğini söyleyerek “Kadir Günü oruç tutan kişi bütün zamanlarda oruç tutmuş birisi gibidir” diyor ve böylece Şialara “kaçamak yolunu ” göstermiş oluyor. Çünkü İmam Rıza’ya atfedilen bu hadisle bir Şia’nın Ramazan aylarında oruç tutmasına gerek kalmıyor, Sadece Kadir Günü oruç tutarsa bütün hayatında oruç tutmuş gibi oluyor!

İmam Sadık’tan da uydurulmuş bir rivayet getiren bu din adamı “Kadir günü yemek dağıtan kişi binlerce sıddık ve binlerce peygamberi bir yemekte buluşturmuş gibidir” diyor!

Arefe gününün çok önemli bir gün fakat gufran ve mağfiret ve telafi için bir gün olduğunu söyleyen Bi- Azar-i Şirazi Kadir-i Hum’u yükseliş günü olarak belirtiyor ve bu günün Arefe gününden daha önemli olduğunu açıklıyor.

Seyid Haşim Bahrani’nin “Ali ve Sünne” kitabından bir rivayet aktaran Şii vaiz, Hz. Muhammed’in “124 bin peygamber Ali’nin vilayeti [hilafeti] için gönderildiğini” söylediğini savunuyor.

Kadir gününün hz. Adem’den Hz. Muhammed’e kadar, hz. Muhammed’den İmam Mehdi’ye kadar halkın hidayeti için bir yol haritası olduğunu söyleyen İranlı din adamı “Hz. Ali’yi Allah’ın hilkat düzeninden silerseniz [hilkatin] hiçbir bereketi kalmaz ” diyor ve Allah’ın [haşa] Ali’yi (a.s) yaratarak kamil olduğunu belirtiyor!

Sahih-i Müslim ve Sahih-i Buhari’yi utanç verici ayak izler taşıyan kitaplar olarak nitelendiren Şii din adamı bu kitaplarda “Kadir Günü” konusunda hiçbir rivayetin gelmediğini eleştiriyor.

İhsan Bi- Azar Şirazi bunca sözlerden sonra konuşmasının sonunda vahdetten bahsediyor ve “Ehl-i Sünnet’in kutsallarına saldıranları!” eleştiriyor!!

İranlı Şii din adamı Şiaların Ehl-i Sünnetle karşılaştığı zaman Takiyye yapmalarını istiyor ve İmam Rıza’nın “Şia olduklarını söyleyen kişileri kabul ettikten birkaç gün sonra Takiyye yapmadıkları için ziyaretinden mahrum ettiğini” öne sürüyor.

Kaynak: İran Devlet Mehr Haber Ajansı
www.mehrnews.ir/news/3773799


Hamaneyin açıklamaları için tıklayınız

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |