Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

İranlı Şii din adamı Suudi Arabistan yetkililerini Kâfir ilan etti!

Okunma: 6166
İRAN 3 Haziran 2017 13:04
Videoyu Aç İranlı Şii din adamı Suudi Arabistan yetkililerini Kâfir ilan etti!

Tahran Cuma İmamı ve Şii dini lideri Ayetullah sapıklıkta adeta söylemleriyle doktora yaptı.

KahveKitap
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

İran’ın dini lideri tarafından atanan Tahran Cuma İmamı ve Şii Ayetullah İmami Kaşani Cuma hutbesinde Suudi Arabistan yetkililerini tekfir etti ve onların Allah’a inanmadıklarını öne sürdü!

Bölge halkını ve Arapları Suudi Arabistan’a karşı ayaklanmaya davet eden İranlı devlet ve din adamı “İmam Humeyni ölen İslam’ı yeniden diriltti, ondan önce İslam’dan sadece bir isim kalmıştı!” dedi.

Suud yetkililerini dinsiz diye nitelendiren Hamaney’in temsilcisi, “Milletler Suud zulmünün karşısında ayaklanmalıdırlar. Bunlar Haremeyn-i Şerifeyn’i yönettiklerini söylüyorlar ama Allah’a bile inanmıyorlar. Onlar Allah’a ve kutsallara inansaydılar Yemen’de bu cinayetleri yapmaz, IŞİD ve benzerine para ve teçhizat vermez ve terörist yetiştirmezlerdi” dedi.

Suriye, Irak, Nijerya ve Yemen gibi örnekler ortada olmasına rağmen her zaman bölge ülkelerinin içişlerin karışmadığını öne süren İran her fırsatta bölgeyi karıştırmaya özen gösteriyor. Bundan önce İran Arabistan’ın yer yüzünden yok etmekle tehdit etmişti.
Kaynak : İran Devrim Muhafızları Haber Ajansı (Farsnews.ir)

Haber var islah eder, haber var ifsad eder