Video Foto Galeri Yazarlar
25.3.2019 - Pazartesi

İşgal askerlerine taş atıldığı gerekçesiyle ​Darp ve tutuklama

Okunma: 583
FİLİSTİN 5 Eylül 2018 02:15
Videoyu Aç İşgal askerlerine taş atıldığı gerekçesiyle ​Darp ve tutuklama

İşgal güçleri Batı Yaka'nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlar sırasında 27 Filistinliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında eski esirlerin ve Hamas liderlerinin de bulunduğu ifade edildi.

İşgal ordusu bugün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin İsrail hedeflerine yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan 27 Filistinliyi gözaltına aldığını açıkladı.İşgal ordusu, Kudüs'e bağlı Ebu Dis beldesine düzenlenen baskın sırasında silah ve askeri malzeme ele geçirildiğini, El-Halil'e bağlı Dura beldesi ve El-Mecd köyünde üç araca el konulduğunu öne sürdü.İşgal güçlerinin Tulkerem'de Hamas liderlerinden Rafet Nasif'i gözaltına aldığı ve Nasif'in işgal zindanlarında uzun yıllar yatan eski esirlerden olduğu belirtildi.
İşgal güçlerinin ayrıca El-Halil'in güneyindeki Dura beldesinden üç eski esiri ve Nablus'tan dört kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, onlarca işgal askeri Hamas lideri Rafet Nasif'in Tulkerem kentindeki evine baskın düzenledi ve evde arama yaptı.Nasif'in çoğu idari hapis cezasıyla olmak üzere işgal rejimi zindanlarında toplam 15 yıldan fazla esir tutulduğu kaydedildi.İşgal Güçleri El-Halil'de Öğrenci ve Öğretmenleri Darp Etti.

İşgal ordusunun El-Halil'in güneyindeki Tarık Bin Ziyad Camii yakınlarında bulunan ilköğretim okuluna baskın düzenlediğini ve işgal askerlerine taş attıkları iddiasıyla öğrencileri darp etmeye başladığını söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin öğrencileri korumak için duruma müdahale etmeye çalışan öğretmenleri de darp ettiğini bildirdi.Baskın sırasında öğrencilerin sınıflarından çıkarak arkadaşlarını ve öğretmenlerini darp eden işgal askerlerini taşladıkları ifade edildi.

İşgal güçlerinin baskın sırasında onlarca göz yaşartıcı bomba attığı, üç öğrencinin ve bir öğretmenin bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilenerek boğulma tehlikesi geçirdiği, öğrencilerin ve öğretmenin tedavilerinin olay yerinde yapıldığı, bölgede gerginliğin hâlâ devam ettiği belirtildi.

 
Kaynak : fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder