Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

İşgal Askerlerine Yönelik Bıçaklı Eylem Yapan Filistinli Genç Şehit Edildi

Okunma: 2082
FİLİSTİN 17 Eylül 2016 15:54
Videoyu Aç İşgal Askerlerine Yönelik Bıçaklı Eylem Yapan Filistinli Genç Şehit Edildi

Son günlerde Siyonistlere yönelik eylemler artarken İşgal Askerlerine Yönelik Bıçaklı Eylem Yapan Filistinli Genç Şehit Edildi

Batı Yaka’nın El-Halil şehrinin Tel Er-Rumeyde semtinde bir genç işgal askerlerine yönelik bıçaklı eylem yaptığı gerekçesiyle işgal güçleri tarafından şehit edildi.

Bu (17 Eylül Cumartesi) sabah meydana gelen yargısız infazla ilgili  açıklama yapan işgal ordusu, Filistinli gencin askerlerden birini bıçakla yaraladıktan sonra askerler tarafından vurulduğunu duyurdu.

Filistin Sağılık Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, El-Halil’in Tel Er-Rumeyde semtinde işgal güçlerinin ateş açması soncu Hatem Abdulhafiz Eş-Şelludi’nin (25) şehit olduğunu ifade etti.

Görgü şahitlerinin verdiği bilgiye göre, kuşatma altındaki semtte bulunan askeri barikattan geçmeye çalışan Filistinlin bir gence ateş açan işgal güçleri genci ağır yaraladı. Ağır yaralı bir şekilde yerde yatan Filistinliye müdahale edilmesini engelleyen işgal güçleri, genci kanlar içinde bırakarak şehit olmasına neden oldu.

İşgal ordusu, Filistinli gencin bıçakla saldırdığı askerin boğazından yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını belirterek, gencin de olay yerinde askerler tarafından vurulduğunu kaydetti.

Son 24 saat içinde gerçekleştirilen beş eylemde 4 Filistinli şehit oldu.

Dün Kudüs ve El-Halil şehrinde işgal askerlerine yönelik eylem yaptıkları iddiasıyla 3 Filistinli genç işgal güçlerinin ateşiyle şehit edildi.


FİEM

 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |